Samsung LE32C650 czy UE32C6000

kuqn

New member
Witam,
postanowiłem kupić sobie nowy TV. Konkretnie chodzi mi o Samsunga, jednak zastanawiam się nad dwoma modelami a konkretnie pomiędzy LCD LE32C650 a LED UE32C6000. Czy może mi ktoś pomóc w wyborze TV? Chodzi mi o doświadczenia jakie ktoś miał już z tymi modelami, lub czy może coś wie dla czego nie powinienem kupować tego modelu?


Pozdrawiam
 

lunak1

New member
Miałem c 6000 w domu przez 2 tygodnie, dwa egzemplarze, oddałem ze względu na zbyt duży jak dla mnie clouding (widoczny tylko na ciemnych scenach przy braku górnego oświetlenia pokoju). Gdyby nie ta wada skłonny byłbym uznać te modele za znakomite; głos w mojej ocenie lepszy niż w sony ex500 (taki ostatecznie kupiłem), obraz SD (z cyfry) świetny (nie mam kanałów HD), lekkie przegięcie z kolorem niebieskim czy raczej fioletowym, ale po kilku godzinach zabawy można ustawić świetny obraz; możliwości zmiany obrazu o wiele większe niż we wspomnianym sony, bardziej agresywne czyli dostrzegalne; wygoda obsługi (pilot, menu) rewelacja. W pierwszym egzemplarzu nie byłem zachwycony czernią, tzn. była znakomita, ale przy ustawieniach, które powodowały utratę szczegółów w cieniach, przy 2. egzemplarzu było dużo lepiej, nie wiem czy nabrałem wprawy, czy egzemplarz był lepszy. To tyle, chociaż wątpię, czy ci pomogłem. Nie pamiętam specyfikacji c650, jeżeli wnętrze i parametry ma te same, to nie powinien być gorszy (nie jestem w stanie ocenić różnic wynikających z innego podświetlenia).
 
Do góry