Samsung HT-F4500 czy HT-F4550?

WD40MAX

New member
Mam TV Samsung UE46F5500 i jakość dźwięku z wbudowanych głośniczków jest... jaka jest.
Pomyślałem o poprawieniu jakości odsłuchu dzięki użyciu zestawów Samsung HT-F4500 lub HT-F4550.
Mam w związku z nimi kilka pytań.

Najważniejsze dotyczy kwestii użytkowej. Rozumiem, że oglądając filmy BR lub DVD na odtwarzaczu będę miał fajny dźwięk z tych kompaktowych głośniczków. A czy normalnie oglądając TV będę miał także dostępne te głośniki?

Czy oglądając na TV film z pendrive lub za pośrednictwem serwera DLNA w komputerze głośniki będą również będą aktywne?

Czy do głośniczków są dołączone w zestawie jakieś przewody?
Jakiej są ew. długości?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 

WD40MAX

New member
Dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze dodatkowe pytania.
Widzę też nieścisłości w prezentacji wyglądu tańszego zestawu.
Czasem on jest pokazywany tak:
zestaw-kina-domowego-samsung-ht-f4500-60093-100004-33464-M0-M.jpg


A czasem tak:
home-theater-samsung-ht-f4500-zdblu-ray-3d-500w-rms-5.1-canais-hdmi-051258900.jpg


Czym się różnią te wersje? Czy jest jakieś dodatkowe oznaczenie?
 

Rafal7

Banned
Prawidłowy wygląd to raczej to drugie zdjęcie,na pierwszym zdjęciu to raczej jest HT-e4500.
 
Ostatnia edycja:

WD40MAX

New member
Wielkie dzięki za wyjaśnienie! :)
To przy okazji dopytam dalej. ;-)
Jeśli BR podpinam do TV za pomocą HDMI (1) a dekoder satelitarny też przez HDMI (2) to czy muszę TV podłączyć jeszcze przewodem optycznym z BR? Czy może przewodem optycznym mam połączyć dekoder sat. z BR? Czy może przewód optyczny jest w tym przypadku zbędny?
 

Rafal7

Banned
Jak amplituner i tv maja HDMI ARC to przewód optyczny jest zbędny.Ale rożnie z tym Arc bywa,proponował bym zastosować jednak kabel optyczny miedzy dekoderem sat a amplitunerem, to jest naprawdę znikomy koszt.
 
Ostatnia edycja:
Do góry