Samsung ES8000 + H/K AVR 365 + nbox

zgred4

New member
Mam prośbę o pomoc w połączeniu tych trzech elementów tak żeby móc w pełni korzystać z ich zalet:

1. TV Samsung ES8000
2. Amplituner H/K AVR 365
3. Dekoder nbox HD
jest jeszcze:
4. Bluray H/K BDT 30

Jak zalecacie połączyć nbox i tv (filmy z pena) z amplitunerem? podpinać nbox do tv czy wszystko do amplitunera i potem monitor out HDMI ARC do tv? Teraz Bluray mam wpięty do ampli ale nbox bezpośrednio do tv. Czyli dźwięk z n-ki i filmów z pena leci przez ARC. Mam problem bo ampli dźwięk z tv widzi zawsze jako PCM 48kHz. Czy puszczam stereo czy DTS 5.1 czy DD 5.1 itd. on go zawsze rozpoznaje jako PCM... :( W instrukcji do ampli jest napisane żeby wtedy zmienić ustawienia w tv. Ale w ES8000 takich ustawień nie znalazłem...:???:
Czasem jak przełączę źródło dźwięku na amplitunerze na tv to dźwięku w ogóle nie ma z tv i muszę wyłączyć i włączyć amplituner żeby się pojawił. Czy to może być jakaś usterka amplitunera?

Myślę, że 3. i 4. najlepiej wpiąć do AVR ale nie wiem co zrobić z wpięciem tv do AVR żeby mieć na nim dźwięk DD i DTS :(

Dochodzi do tego jeszcze kwestia sterowania pilotami. Chciałbym żeby były to maksymalnie 2 piloty, do AVR i tv.

Proszę o pomoc
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Nbox do TV --> HDMI
Nbox do AVR -->optyk albo coaxial (nie wiem jak jest z wyjsciami w Nboxie)
BluRay do AVR --> HDMI
AVR do TV --> HDMI
 

zgred4

New member
Dzięki za odp. Ramzes. Brakuje jeszcze połączenia dźwięku z TV do AVR (dekoder divix, mkv, mp4 itd. mam wbudowany w tv właśnie) domyślam się że najlepiej optyk. A dlaczego dźwięk z nbox do AVR optykiem a nie HDMI razem z obrazem?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Bo najlepiej jak Nbox i TV sami zajma się obrazem ;) Poza tym zawsze mozesz ogladac TV nie wlaczając amplitunera (chyba, ze w ampli jest passthrouhg wtedy przy wylaczonym ampli dzwiek bedzie przepuszczany dalej).

Co do podpiecia TV do AVR to musisz zobaczyc jakie masz wyjście dźwięku w TV, a potem w ustawieniach w TV zaznaczyc zeby TV nie dekodowal dzwieku tylko zeby amplituner to robił.
 

zgred4

New member
W TV mam wyjście dźwięku optyczne i HDMI ARC właśnie. Spróbuję go podpiąć do AVR optykiem. Nie jestem pewien czy da się ustawić w TV gdzie ma być dekodowany dźwięk... poszukam jeszcze. Dzięki.
 

zgred4

New member
no niestety. przy połączeniu optykiem sytuacja jest taka sama jak w przypadku ARC. Do ampli wysyłany jesz dźwięk PCM.
Jeśli zapodaję film np. w DTS z podłączonego do TV pendriva pojawia się możliwość wyboru pomiędzy PCM a DTS. Ale jak wybiorę DTS to to chyba oznacza że TV będzie "dekodował" ten dźwięk tak? A chciałbym żeby to robił Ampli. Wydaje mi się że brakuje w TV funkcji wysyłania dźwięku jako Beatstream albo nie wiem jak ją ustawić....
 

join7

New member
Ale po podlaczeniu optykiem TV z ampli przy odtwarzaniu z USB masz dzwiek 5.1 na glosnikach tak? To mnie najbardziej interesuje.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
W samsungach serii "E" powinno wysyłać 5.1 z filmów, tam jest takie ustawienie trybu dzwięku, musisz dać że "głośniki zewnętrzne" i potem da się ustawić "5.1" ;>
 

zgred4

New member
czy optykiem czy ARC TV standardowo wysyła PCM. w trakcie odtwarzania np. diviXa z DTSem da się wejść w menu Dźwięk w TV i zmienić z PCM na DTS ale trzeba to robić za każdym razem. Czyli np. jak ogląda się jakieś krótkie filmiki typu dema czy trailery to czasem nawet nie ma szansy zdążyć dotrzeć do odpowiedniego miejsca w menu żeby to zrobić... :( Cały czas chodzi mi o to żeby dało się to ustawićna stałe albo na automatyczny wybór najlepszej możliwej ścieżki dźwiękowej. Jeszcze lepiej jakby TV wysyłał do ampli sam beatstream a ampli dekodował wszystko właściwie.
 
Do góry