Samsung dvd-hd 860 lub 960

pibull

New member
Chciałbym kupić porządne dvd i nie wiem co wybrać.
Próbowałem kupić samsunga dvd-hd 950, ponieważ przeczytałem o nim dużo pozytywnych wypowiedzi. Niestety ten model zostaje wycofany i już niema go w sprzedaży. W allegro widziałem 860-ke , ale domyślam się, że jest to gorszy model. 960-ka jeszcze nie trafiła do Polski i nie wiem co mam robić.
Mam tv sony bravia 50 cali kdf 50e2010 i chciałbym mieć odtwarzacz, który podaje upscalowany obraz i dobrze odtwarza dźwięk.

Prosze o poradę, który wybrać i czy czekać na 960-kę.

Mam dość duże wymagania audio - podobno 950-ka super odtwarzała muzę, ale nie mogę jej dostać:(

Co kupić - pomocy?
Pozdrawiam:)
 

gatar

Active member
Bez reklam
@mail napisał:
proszę także o info co wybrać dvd-hd950,860 czy ściągać 960,bo u nas brak,pozdrawiam
Witaj.
950 odtwarza SACD i DVD-Audio, reszta nie (tak mi się wydaje).
950 ma chwalony tor audio, reszta ...nie wiem.
 

kalakamil

New member
Odpusc sobie samsunga z uwagi na kiepski scaler chyba ze ci zalezy tylko na audio .
Czytalem duzo na temat tych dvd i doszedlem do wniosku ze tylko 945 korzystal z algorytmow Faroudja ale tylko z algorytmow bo w srodku i tak siedzial ZORAN i chyba dlatego juz nie jest produkowany .
Ale jak juz masz kupowac to tylko dvd-hd960.
Albo ewentualnie poczekac na dvd-hd1080!!
Ten ostatni do zdobycia w uk w cenie 200funtow.
Napisalem zapytanie do samsunga kiedy to cudo maja zamiar wprowadzic na rynek europejski .
 
Ostatnia edycja:

@mail

New member
jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia proszę o info jakie dvd ma dobry scaler... i czy jest dostępne w PL (wystarczy do 1080i)
 

kalakamil

New member
Wpadlem na pomysl zeby sciagnac ten playerek z usa wraz z przesylka dvd-hd960 wychodzi nieco ponad 530zl wiec w sumie niezla cena u nas napewno tanij nie bedzie .
Tylko teraz pytanie czy da rade odblokowac region ??
Czy po takim zabiegu bedzie pracowac przez hdmi z kdf50-2010 ??
 

jarwisz

New member
Bez reklam
@mail napisał:
jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia proszę o info jakie dvd ma dobry scaler... i czy jest dostępne w PL (wystarczy do 1080i)

kup denona 1930 / klik ewentualnie z niższej półki Sharp DV-SV97 /tej samej firmy upscaler ale tylko do 1080i/

@kalakamil
nie polecam takiego wariantu - kodu nie zdejmiesz a i gwarancja bezużyteczna

pozd
 

kalakamil

New member
jarwisz napisał:
kup denona 1930 / klik ewentualnie z niższej półki Sharp DV-SV97 /tej samej firmy upscaler ale tylko do 1080i/

@kalakamil
nie polecam takiego wariantu - kodu nie zdejmiesz a i gwarancja bezużyteczna

pozd
z kodem nie ma problemu ponizej po angielsku zamieszczam opis :
"I bought a Samsung DVD-HD960 in Oct 2006 (Region 1, USA). Tried to use the hacks using supplied Samsung remote but couldn't get anything to work.

So I bought a Philips universal remote (PM435S) for $10 at Best Buy and did the following:
- set Philips remote to 786,
- turn on DVD player and open disc tray,
- press "info/select" on the Philips remote and "servo adjustment complete" came up on the TV screen,
- press 9 on Philips remote (everthing on the DVD player LCD lights up),
- press 9 on Philips remote again,
- close and turn off player.

The DVD player is now region free and I have played region 1 and region 4 DVDs."
Wariant drugi przy uzyciu orginalnego pilota :
"Press the Angle button on the Remote Control
2. Press the 4 Button on the Remote Control
3. Press the 3 Button on the Remote Control
4. Press the 2 Button on the Remote Control
5. Press the 7 Button on the Remote Control
6. The phrase HDCP Free should Appear on the On-Screen Display

If it works although it says HDCP Free it apparently Makes the Player Multi Region at the same time. "
I na koniec jak bys mogl napisac skad masz informacje ze scaler w tym sharpie jest realizowany z pomoca "FLI-2301" .
Z info jakie znalazlem to siedzi tam jakis ESS VIBRATTO
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
kalakamil napisał:

I na koniec jak bys mogl napisac skad masz informacje ze scaler w tym sharpie jest realizowany z pomoca "FLI-2301" .

tu odpowiedz jest prosta - na forum UK zadałem to pytanie -
"What to buy the DVD from good upscaling in 1080"
taka była jedna z odpowiedzi
"Buy DV-sV97 - the part of the part of Denon on the example upscaller"
co prawda nie rozkręcałem jeszcze tego DVD -2 lata gwarancji i jest plomba ale sprawuje się znakomicie a co najważniejsze jest różnica między 720p a 1080i którą na innych DVD nie da się zauważyć
a po drugie czemu ktoś miałby oszukiwać i wciskać ciemnotę - chyba że był dealerem Sharpa :D

pozd

 

kalakamil

New member
jarwisz napisał:
tu odpowiedz jest prosta - na forum UK zadałem to pytanie -
"What to buy the DVD from good upscaling in 1080"
taka była jedna z odpowiedzi
"Buy DV-sV97 - the part of the part of Denon on the example upscaller"
co prawda nie rozkręcałem jeszcze tego DVD -2 lata gwarancji i jest plomba ale sprawuje się znakomicie a co najważniejsze jest różnica między 720p a 1080i którą na innych DVD nie da się zauważyć
a po drugie czemu ktoś miałby oszukiwać i wciskać ciemnotę - chyba że był dealerem Sharpa :D

pozd
wiesz nie koniecznie musial byc to denon 1930 :) mogl byc rownie dobrze 1730 ktory jest na panasoniku :)
Zalaczam fotki dvd-hd960 od srodka pewnie niektorych zaciekawi ;)
http://kala-kamil.neostrada.pl/hd960.JPG
http://kala-kamil.neostrada.pl/hd960_2.JPG
http://kala-kamil.neostrada.pl/hd960_3.JPG
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
co wy chcecie od upscalera w hd-950 ? to prawda ze siedzi tam Zoran a nie Faroudja ale to nie oznacza z miejsca dużo gorszej jakości obrazu, choc ten Denon 1930 ma na pewno ciut lepszą (z tym że kosztuje 3x tyle, coś za coś)
sam scaler w hd-950 daje dobre efekty, ja widzę wyraźną poprawę jakości

poza tym kolega szuka dvd z dobrym torem audio, a Samsung "gra" wyjątkowo dobrze, co mogę potwierdzic (oczywiście jak na dvd), pod tym względem na pewno lepiej od Denona

z tym że nie mam pojęcia czy ten sam tor audio występuje również w nowszych Samsungach np hd-860, który jest aktualnie dostępny
 

kalakamil

New member
A wiec w sharpie scalowaniem obrazu zajmuje sie chip Zoran ZR36721
Nie wytrzymalem i kupilem w stanach dvd-hd960 .
Jak tyko przyjdzie zrobie tescik i napisze jakie wrazenia .
Jak by ktos Potrzebowal to mam schematy sharpa dvsv97s i dvd-hd860 .
Schemat do dvd-hd960 w drodze .
tu zobaczymy dvd-hd960 od srodka :
http://home.comcast.net/~lost-toys/DVD-HD960_Mainboard.JPG
tu mozna zobaczyc dvd-hd745 w srodku :
http://www.ixbt.com/dvd/samsung-dvd-hd745.shtml
A tu dvd-hd850 w srodku :
http://www.ixbt.com/dvd/samsung-dvd-hd850.shtml
 
Ostatnia edycja:

@andy

New member
dzięki za sporo ciekawych informacji o samsungach,czy w modelu 860 jest podobnie wewnątrz co w 960,układy,czy może są jakieś informację o lg dnx-190,jaki skaler,czy to jest warte uwagi,narazie wszystko przemawia za dvd-hd960,w 860 nie ma układu FLI-2301,pewnie nie jest potrzebny do 1080i,albo wersja oszczędnościowa :)
 
Ostatnia edycja:

kalakamil

New member
Witam wiec moge teraz cos powiedziec na temat dvd-hd960 . Wiec sprzecik ogolnie bardzo przyjemny lecz ma z deka nie do konca dopracowany sofcik (potrafi sie przywiesic ) duzym plusem jest to ze nie trzeba nic grzebac zeby chodzil na 220v wystarczy wymienic wtyczke . Obraz na moim kdf50-2010 sporo lepszy od zwyklego dvd podlaczonego po componecie w rozdielczosci 576p co ciekawe ten odtwarzacz skaluje do 1080p wiec dosc sporo niestety zeby to sprawdzic musialem sie przejechac do znajomego (Oczywiscie juz jedzie drugi taki sam dla znajomego po wizycie u niego :) ) Dzwiek tez niczego sobie .
Ogolnie poza mulowatym dzialaniem menu i mankametem ze potrafi sie powiesic (pomaga wyjecie na chwile wtyczki z kontaktu w czasie pracy )to sprzet super
Ps nie wiesz sie w czasie odtwarzania tylko po wlaczeniu ze standby zaczyna sam odtwarzac plyte ktora jest w napedzie ale zdaza sie to sporadycznie pewnie zalatwil by to nowy soft ale narazie jego brak :( i moze byc ciezko znajac samsunga z podejscia do tworzenia poprawionego softu do urzadzen .
 

gatar

Active member
Bez reklam
Kalakamil --> Z ciekawości zapytam, 960 ma wyświetlacz czarny z jasną czcionką, czy odwrotnie (po doświadczeniach z 950 fotkom z netu nie wierzę :rolleyes: )? Te nieduże problemy. które masz z nim jeszcze raz świadczą o tym , że Samsung (chyba nie tylko) goniąc za "rynkiem" wypuszcza nie do końca gotowe produkty. Ale to nie na temat.
 
Do góry