Samsung D6500, SONY EX720 czy LGL W570S

jun_dymek

Member
Witam

Od około miesiąca poszukuję dla siebie nowego telewizora. Do tej pory użytkowałem 27 calowego samsunga - jakiś stary LCD HD Ready. Chciałbym przesiąść się na coś większego, o lepszych parametrach. Wybór zawęziłem do telewizorów wymienionych w temacie, ale kompletnie nie mogę się zdecydować i dla tego postanowiłem napisać tutaj. Dodam, że nie jestem wybredny - chwilowo oglądam TV na starym kineskopowym Sony i specjalnie nie narzekam. Trochę danych:
- od kanapy do TV będzie około 3 metrów
- pokój nie jest ani ciemny ani jasny - taki w sam raz:)
- korzystam jak na razie wyłącznie z kablówki aster, z jakiegoś podstawowego pakietu
- do tv będzie podłączony xbox360
- 3D na dzień dzisiejszy większego znaczenia nie ma, ale jeśli już wydawać ponad 5 tys. na tv to wolałbym, żeby jeśli zajdzie taka potrzeba dało się na to popatrzeć

Co wybrać? Dodam, że planuję zakup tv 55 cali. Podoba mi się Soniak, ale czytałem, że są problemy z polskimi napisami przy odtwarzaniu divxów. Nie wiem czy będę z tego korzystał, ale jeśli się już zdarzy wolałbym nie tracić czasu na nerwy z tym związane.

Chyba ważne jest dla mnie działanie internetu. Aktualnie korzystam czasami z ipli i serwisu tvp na komputerze - myślę, że fajnie byłoby mieć do tego dostęp z poziomu tv - który telewizor w tej materii najlepiej się sprawuje?

Jak wygląda sprawa matrycy Samsunga. Czytałem, że jest lustrzana - jak to jest z odbiciami?

Jakieś rady odnośnie mojego wyboru? Może są inne ciekawe propozycje? I jeszcze ostatnie pytanko. Jak wygląda sprawa pilotów w tych telewizorach. Korzystając z CRT Sony zauważyłem, że zmiana kanałów trwa dosłownie sekundę (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi - czasami po prostu skaczę od kanału do kanału). W moim Samsungu LCD nie da się szybko skakać pomiędzy stacjami. Czy wszystkie nowsze tv tak mają?

Z góry dzięki za wszelką pomoc w wyborze.
 
Do góry