Samsung czy Sharp proszę o poradę

Adamwl

New member
Witam
Przeglądam forum i zbieram informację z podobnych tematów odnośnie wyboru jaki chcę podjąć.
Aby łatwiej było o podpowiedzi, trochę danych;

1. Odległość od ekranu: 2 - 3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno na wschód, słonecznie i jasno jedynie w godzinach porannych
3. Jak duży jest pokój: 4x5m
4. Preferowana technologia:LCD standard lub LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Samsung 32" LE32S81B
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: film, programy przyrodnicze
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: od 18 do póżna
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: to zależy
10. Matryca błyszcząca czy matowa: dowolnie
11. Preferowana wielkość telewizora: 40-46"
12. Preferowana marka: Samsung, Sharp
13. Czego nie lubisz w telewizorach: nie funkcjonalnych i brzydkich pilotów
14. Jakie urządzenia będą podłączone: kablówka UPC, laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: różnie, z przewagą na wprost 2,5-3m
17. Czy ważne jest wifi: może, nie musi
18. Czy będziesz korzystać z widgetów:
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: może
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: może
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI UPC, laptop przez HDMI
26. Jaki masz sygnał:
27. Ile programów HD: 10
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: OBRAZ, na dobrym stosunku cena/jakość
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: do 8h
33.Ile osób ogląda: 2-4
34.Jaka klasa cenowa? do 3500,-

Do tej pory dobrze spisywał się Samsung wymieniony wyżej.
Niemniej po zmianach aranżacyjnych w pokoju okazał się jakiś mały:lol:, a że ma już swój wiek, postanowiłem rozejrzeć się w tym gąszczu ofert.
Po zmierzeniu wielkości matryca 40" i porównaniu do moich 32", wydawała się w pierwszym podejściu bardzo duża.
Jednak po obejrzeniu w sklepach i ponownym przyłożeniu miarki, uznałem iż 46" nie będzie przesadą jak wcześniej mi się wydawało.
Odnośnie marki, do Samsunga mam zaufanie i od lat słyszę pochlebne opinie, natomiast Sharp'a zawsze brałem pod uwagę, jednak cenowo zdawał się być wysoko.

I konkretne modele;
Po wielu lekturach na temat podświetlenia LED, zacząłem poszukiwać tradycyjnych LCD znanych i cenionych np. Samsung LE40(46)C650 jednak okazują się trudno dostępne.
Jako że cena dobrych LCD 100Hz jest też niemała w tym rozmiarze, uznałem iż rozważę nową technologię LED.

Wybór zawęziłem do Samsunga i Sharpa, choć brałem jeszcze pod uwagę coś z oferty Toshiby, jednak w tej marce się nie orientuje w modelach, doceniam po prostu firmę.

Modele na które kieruję uwagę to;
Sharp 40LE830
Samsung UE40D6500

Chętnie rozważę propozycję słabszych egzemplarzy typu;
Sharp 46LE630E
gdzie za mniej bajerów mam większą matrycę.

Telewizyjnym maniakiem nie jestem, ale lubię kino i oglądam sporo filmów.
Dzieci siedzą często w bajkach.
Z gier, internetu i sportu w telewizorze nie korzystam.


Poproszę o podpowiedzi konkretnych modeli i opinie czy 46" to nie nazbyt duży LCD?
 
Ostatnia edycja:

zwierzak11

New member
przez cały poprzedni rok miałem ten sam dylemat.Zaczynałem od smsunga C650 40" a skończyłem na sharp 52le830.Wiem teraz jedno - czym większy tym lepszy w oglądaniu szczególnie do 3D ale i nie tylko . 52" oglądam z 4 m i nie jest za duży. 3D nie musi być . W tym roku pojawią się playery z których 3D bedzie można oglądać na telewizorach bez funkcji 3D.Jak widzę nie jesteś zwolennikiem maksymalnej ilości gadzetowych funkcji w telewizorze tak jak i ja.Co do firmy samsung czy sharp- bierz rozmiar a nie bajery . Ja wybrałem sharpa ale to był inny okres .Wtedy była nagonka na samsunga z serii D6000 że nie ma 3d full hd.
pzd.
 

Adamwl

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Co do Sharp'a 40LE830 nie miałbym wątpliwości, gdyby nie rozważania nad rozmiarem.
Zarówno Samsung D6500 jak i w/w w 46" są jak dla mnie drogie.
Jakie modele w cenie do ok.3500,- mógłbym rozważyć?
Czy np. Sharp 46LE824, Samsung 46D6000
to mocno słabsze telewizory.
830-ka jest ufam super i będę zachwycony, jednak 40" i te wszystkie gadżety z których nie będę korzystał ...
Orientuję się tyle co przeczytałem na szybko, więc może są na rynku dobre
LCD 46" bez LED jak np. C650 powyżej 40"?
32" który posiadam jest mały, rozważałem 37, póżniej 40", a ostatecznie 46" okazuje się wcale nie za duży :)
@Kiki czy mógłbym prosić jeśli dysponujesz cenami 40, 46" 830 ?

Pozdrawiam
 

Soryu

New member
Bez reklam
Skoro bierzesz pod uwagę Samsunga to równie dobrze możesz popatrzeć na LG, np: 47lv5500/47lv570s (bez 3d) - równie dobre (jeśli nie lepsze) a tańsze.
 

Adamwl

New member
Jakoś nie ufam LG, jeśli miałbym jeszcze dopuszczać jakąś markę to Toshiba.
Poczytałem i dobrze wypada podobno ta;
Toshiba 46TL838 i cena poniżej 3500,-.
Jak ten model pokrywa się z moimi w/w oczekiwaniami?

Spytam może tak czy lepiej zainwestować w "słabszy" bez bajerów ale 46",
czy wypasioną 40"?
Nr.1 to jakość obrazu 2D z kablówki, to właściwie 95% mojego wykorzystywania TV.
 
Ostatnia edycja:

Adamwl

New member
Czyli jak rozumiem nic tak dobrego w 46" i cenie 3500,- dla mnie nie znajdę?
Do TV z kanapy mam ok.2,5m i z takiej odległości jest oglądany.
Może zatem aspiracje na 46" są na wyrost?
 

zwierzak11

New member
zdecydowanie celuj w 46"- przy filmach z nośnika masz bardzo często 21:9 - czyli masz pasy dół-gra i obraz robi się mniejszy
 

Adamwl

New member
zdecydowanie celuj w 46"- przy filmach z nośnika masz bardzo często 21:9 - czyli masz pasy dół-gra i obraz robi się mniejszy

Tak, wiem o czym piszesz, ale to

Dlatego liczy się skalowanie SD takie jak ma Sharp.

nie pomaga, nadal będą pasy?

46" mógłbym kupić Samsung UE46D6000, ale czy obraz /pomijając bajery/ będzie taki jak w D6500 ?
 
Ostatnia edycja:

Adamwl

New member
Poprzeglądałem jeszcze i z 46" w cenie ok.3500,- wchodziłby w rachubę ten niższy Sharp;
LC-46LE630E
oczywiście mam świadomość, że jest słabszy od LE830, ale czy obraz w większości z kablówki będzie na nim dużo gorszy niż w LE830?
Mam na myśli kontrast, czerń, skalowanie, brak rozjaśnień /oczywiście przesadnych/
Dziś obejrzę w na żywo, jeśli będą.
W teorii ograniczyłem się jedynie do Sharp 40LE830 i większy 46LE630.
Jeśli ktoś zna oba modele, lub miał podobny dylemat proszę o wypowiedzi.
 

Adamwl

New member
Po wizycie w EURO, utwierdzam się w wyborze jedynie, między Samsungiem;
UE40D6500 lub D6750
6750 ma funkcję Micro Dimming, na ile to w praktyce różni go od 6500, nie byłem w stanie stwierdzić.
Jednak na mój gust mniej efektowna obudowa, 6500 wygląda świetnie.

a Sharpem;
40LE830E SUPER!
46LE630E b.dobrze, stały obok siebie, ten sam sygnał, ustawienia zagadka, ale obraz na laika oko ok.
 
Ostatnia edycja:

Adamwl

New member
40" bez zastanawiania, jednak mam wrażenie, że po zamontowaniu w pokoju okaże się niezbyt duży.
Dlatego też rozglądam się za nieco większym, choć słabszym technicznie.

@kiki mogę prosić o odpowiedzi PW ?
 

Soryu

New member
Bez reklam
Jakoś nie ufam LG, jeśli miałbym jeszcze dopuszczać jakąś markę to Toshiba.
Poczytałem i dobrze wypada podobno ta;
Toshiba 46TL838 i cena poniżej 3500,-.
Jak ten model pokrywa się z moimi w/w oczekiwaniami?

Spytam może tak czy lepiej zainwestować w "słabszy" bez bajerów ale 46",
czy wypasioną 40"?
Nr.1 to jakość obrazu 2D z kablówki, to właściwie 95% mojego wykorzystywania TV.

Tja, oczywiście, Twoje pieniądze.
Im większy tym lepszy (jak z dyskami twardymi ;))

PS. Nie ufasz LG, ale to ta firma zrobiła i pewnie niedługo wprowadzi pierwsze OLEDy. Technologicznie stoi całkiem wysoko.
 

fosciu

Member
Jestem posiadaczem Samsunga UE40D6500 od ponad 2 miesięcy i z całym szacunkiem ale nie polecam tego tv ponieważ:
1. Oglądając relacje sportowe co jakiś czas (co 5-10min oglądając piłkę nożną, oglądając tenis to w ogóle masakra co 5s) "szarpie" obraz tak jakby nie wyrabiał procesor, zmiana w ustawieniach Motion Rate czy wyłączenie tego bajeru w cale nie pomaga.
2. Mniej więcej po pierwszym miesiącu zauważyłem dwa hotpixele
3. Przy zmianie kanałów słuchać "trzaski" z głośników, jednakże głos wydobywający się z nich jest całkiem a nawet bardzo dobry(jak na głośniki w płaskim tv)

Jak chciałbyś więcej dowiedzieć się na temat tego tv to pytaj??
 

Adamwl

New member
Tja, oczywiście, Twoje pieniądze.
Im większy tym lepszy (jak z dyskami twardymi ;))

PS. Nie ufasz LG, ale to ta firma zrobiła i pewnie niedługo wprowadzi pierwsze OLEDy. Technologicznie stoi całkiem wysoko.

Podaj proszę na jaki model 40, a najlepiej > 40" mógłbym zwrócić uwagę, chętnie poczytam i rozważę.
Przypomnę, że TV do 3500,- czym większy tym lepszy.
Dobre skalowanie do kablówki, najważniejszy obraz! 3D internet i inne bajery nie są konieczne, jednak widzę, że idą już w parze z modelami o lepszych parametrach matrycy.
Dziękuję za porady.

Jestem posiadaczem Samsunga UE40D6500 od ponad 2 miesięcy i z całym szacunkiem ale nie polecam tego tv ponieważ:
1. Oglądając relacje sportowe co jakiś czas (co 5-10min oglądając piłkę nożną, oglądając tenis to w ogóle masakra co 5s) "szarpie" obraz tak jakby nie wyrabiał procesor, zmiana w ustawieniach Motion Rate czy wyłączenie tego bajeru w cale nie pomaga.
2. Mniej więcej po pierwszym miesiącu zauważyłem dwa hotpixele
3. Przy zmianie kanałów słuchać "trzaski" z głośników, jednakże głos wydobywający się z nich jest całkiem a nawet bardzo dobry(jak na głośniki w płaskim tv)

Jak chciałbyś więcej dowiedzieć się na temat tego tv to pytaj??

:) Dziękuję za odpowiedż.
Utwierdza mnie w słuszności wyboru Sharpa.
Przyznam, że D6500 ogólnie wygląda bardzo dobrze, choć stojący obok D7000 przyćmiewa go :)
 
Ostatnia edycja:

Adamwl

New member
Otrząsnąłem się z kilku przekonań odnośnie moich potrzeb.
Jednak nr.1 to rozmiar powyżej 40".
Mogę zrezygnować z internetu, który mam przez cały dzień w pracy.
Jak będzie niezbędny to podłączę laptopa.
3D jest efektownym bajerem, który szybko przestanie bawić, a głowa może po tym boleć :)

Głównie TV do kablówki, więc skalowanie dobre.
Obraz to priorytet, bez cloudingu, głęboka czerń, świetna kolorystyka, którą pewnie się reguluje niemniej lubię cieplejsze odcienie matrycy.
Bez smużenia, kąt przyzwoity, choć i tak w większości siedzimy na wprost lub nieznacznie pod kątem.
Cena za > 40" maks.3500,-
Jeśli 40" to 3000,-

Najchętniej widziałbym Sharpa Aquaosa quatrona w wersji 46" bez wodotrysków, ale tu słabo.
Doszukałem się Toshiby;

Toshiba 42VL863
Toshiba 46TL838

czy jako bardzo dobry telewizor do 2D będzie ok, któryś model względem obrazu korzystniejszy?

Pozostaję przy wyborze w/w i Sharp 40LE830, jeśli pogodzę się z 40".

Samsungi D6500 i D6750 są w cenie Sharpa, więc odpuszczam.


Chętnie przeczytam o propozycjach dla dość okrojonych wymagań.
Szczególnie użytkowników w/w TV.
 
Ostatnia edycja:

Adamwl

New member
Dzięki interesujące.
Biorę zatem pod uwagę w/w Toshiby a konkretnie 46TL838 i obejrzę na żywo te LG.

Przyznam, że mimo iż świetnie wygląda Sharp LE830 i jest mocno wyposażony, to 3500,- za 40" to sporo.
Z większości gadżetów nie będę korzystał.
 
Do góry