Samsung BD-C5500 czy Panasonic BD65 ?

cinemaniak

New member
jak w temacie , co wybrać? zależy mi na dobrym dzwięku i obrazie oraz na ogladaniu YT. Mam juz namieszane w głowie od czytania opini na ten temat i proszę o rade. A moze jeszcze inny blu-ray macie do polecenia w kwocie 500-600zł
 

Lord Rayden

New member
Zależy co preferujesz. Odtwarzacz BD, jest to wyspecjalizowany sprzęt, który odtworzy Ci płyty BD,DVD a ostatnio pliki MKV,AVI,MP3,JPG z HDD czy z pendriva, poza tym są modele z obsługą sieci, DLNA it. Mogą być z tym mniejsze lub większe kłopoty (Header Compression czy muxowanie MKVMerge najnowszym) ale to wszystko jest do przejścia. W zamian masz w miarę tanią maszynę (wyrwiesz sprzęt na Allegro już od 300 zł - mnie udało się za 260 zł, oczywiście z drugiej ręki, powystawowy), który będzie działał a Ty nie stracisz kupy kasy. Przetrzymasz z nim do czasu aż stanieją kolejne serie odtwarzaczy, zawierające jeszcze większe "cuda" i możliwości niż tylko MKV i YT. Poza tym sprzęt jest w miarę cichy - ja nie słyszę swojego Samsunga BD-P1600 (wiatrak z tyłu).

Komputerek Media Center to inna bajka. Ten z Allegro jest ładny i oprócz typowej pracy jako Media Center może służyć do przeglądania Internetu, obsługi jakichś mniej zasobożernych programów (Atom nie uciągnie wiele, do filmów HD wspomaga go NVIDIA ION). Moze służyć jako magazyn filmów czy muzyki. Ale to zawsze jest komputer - masz wczytywanie systemu na początku, mogą wystąpić problemy z obsługą pilotem (ja do tej pory nie mam ustawionego prawidłowo swojego Acera Revo pod Ubuntu w kwestii pilota). Mimo cichego chłodzenia płyty głownej masz wentylator w zasilaczu - będzie szumiał. Lepszy byłby zasilacz zewnętrzny taki jak mam w Acerze. Poza tym nie masz w oferowanym zestawie napędu BD - to podwyższy Ci cenę o kilkaset złotych. HDD przydałby się 1,5 TB - szybko go zapełnisz.

Zastanów się czy chcesz wydać więcej kasy czy mniej. Pamiętaj,że komputery szybciej się starzeją. U mnie w salonie chodzi jeszcze Samsung BD-P1400 - choć bez MKV i YT, to rolę swoją spełnia - odtwarza płyty BD i DVD.
 

josephik

New member
ja mam samsunga c5500 i choć nie narzekam na niego to na Twoim miejscu wybralbym chyba tego panasa 65
obraz i dźwięk lepszy podobno w panasonicu
a widgety jak na razie w samsungu to lipa
nie wiem tylko czy panasonic radzi sobie z ntfs
 
Do góry