samsung B550 vs B650

1siedem

New member
WItam,

na placu boju pozostały dwa samsungi 650 i 550.
W związku z tym mam pytania:
- czy jakość powłoki antyodblaskowej w 650-tce jest zauważalnie lepsza?
- czy jakość obrazu w 650tce również jest zauważalnie lepsza?
- czy rzeczywiście da się odblokować oglądanie filmów przez usb w 550-tce?- czy po owym odblokowaniu mamy te same funkcje co 650?
Pytania dość zasadne- padały na forum ale odpowiedzi wszystkich nie znalazłem. Różnice w cenie rzędu 800-1000zł więc spora

Będę ogromnie wdzięczny :)
PS chyba że polecicie jakiegoś lcd-ka w tej cenie ... :D
 

1siedem

New member
do panasa mam większe zaufanie niż do samsunga (mój crt samsunga do porażka) ale panas serii s ma wady dość istotne: marne skalowanie, konieczność wyłączanie automatycznego strojenia do warunków przy oglądaniu w dzień w celu obniżenia poboru mocy. No i brak wodotrysków typu usb, sieć. Również stosunkowo droższy jest panas - 46 cali panasa w cenie 50 sama.
 

Horhe Ortega

New member
Sam to min. 50" a odl. od TV? Jak za blisko to z SD też nie będzie za wesoło.To "strojenie" to nic w porównaniu z jasnością i kontrastem w 550-tce w dzień przy ograniczonej kontroli oświetlenia.Będzie niedosyt.Skalowanie-fakt min.576p dla Panasa.
 
Ostatnia edycja:

1siedem

New member
46 lub 50 cali - odległość około 3,5-4m. TV podpięty bedzie do N-ki.
Salon jest dobrze oświetlony- okna od południa ale TV bedzie stał ok 3 metrów od okna i nie ma możliwości by promienie słoneczne padały na ekran lub w jego pobliże.(dodatkowo balkon nad oknami dający cień). TV będzie na scianie prostopadłej do sciany z oknami.
.... więc na placu boju pozostał b650 i panas s10 , którego sugerujesz (tzn panasa generalnie) w innym wątku ;) Tylko to skalowanie...
 

Horhe Ortega

New member
Jak sygnał z N-ki to Panas bezwzględnie.Skąd ubzdurałem sobie że sygnał to m.in. 576i(SD)? Z tunera wyjdzie 1080i lub 720p i po sprawie.46"-50" to już trudno zdecydować.Coś za coś.Czy zniesiesz jakość kanałów SD na 50" z 3.5m?Chyba nie?Już chyba lepiej się przy HD przybliżyć(o ile to możliwe).Trudny kompromis.Gdyby ktoś spytał się czy jestem fanem Panasa , to powiedziałbym że raczej Samsunga.Z plazm wybrałbym jednak 46" Panasa G w cenie 50" B650.Dylemat może miałbym gdyby odległość była większa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry