Samsung 55NU8052 a ustawienia motion plus gra

pabloo1033

New member
Witam.W jakiej pozycji ustawić suwaki uplynniacza w trybie motion plus gra by gra wyglądała na 60 kl/s. Wszyscy to chwała w testach a ja nie widzę roznicy,
 

piterrrxd

New member
Ustaw redukcję rozmycia na 10, a drgań na 5 - powinno być ok. Możesz poeksperymentować tym drugim, ale zbyt wysoka wartość może dać dużo artefaktów lub "efekt opery mydlanej".
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Ja gram na wartościach producenta czyli 10/10 i żadnych artefaktow nie ma gra jest bardzo płynna (battlefield 5) ps4 pro.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Przesuwam suwakami w trakcie gry i nie widzę wcale kolosalnej różnicy.Moze minimalna.

Najpierw musisz wiedzieć jakie zmiany wprowadza owa funkcja a później szukać skutków jej zmian. Funkcją działa różnie w różnych grach i zależnie od nich wprowadza różne usprawnienia inne dla gier z 30 klatkami a inne dla gier z 60 klatkami.
 

voodoo_man

New member
Mam wersje 55nu8002 i po włączeniu auto motion w trybie gra naprawdę widać różnicę -bynajmniej na moim xbox one s. Natomiast mam problem z auto motion podczas transmisji sportowych. Np na przykladzie meczu - wszystko ładnie działa do momentu gdy jest powtórka jakiejś akcji w zwolnionym tempie. Obraz zaczyna bardzo szybko klatkować i efekt ten utrzymuje się jeszcze przez chwilę po wznowieniu rozgrywki. Generalnie zauważyłem, że te klatkowanie występuje prawie w każdej powtórce w zwolnionym tempie (hokej, skoki...). Próbowałem ustawić AM najróżniej jak się da,nawet w trybie auto ale efekt byl ten sam. Sygnał tv mam z nc plus -korzystam z wbudowanego tunera, a jakość sygnału mam w okolichach 50%. Ma ktoś podobne symptony?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry