samsung 51d450 czy lg50pt353 (50pv350)

timonek

Member
Bez reklam
Nigdzie nie znalazłem porównania tych modeli zwłaszcza testu lg, potrzebuje konkretnych plusów lub minusów obu tych modeli co przemawia za jednym a co za drugim chyba ze sa praktycznie podobne. W nawiasie wziąłem jeszcze model tylko ze względu na wyższą rozdzielczość , jeżeli samsung był by lepszy to w sumie nie musi być to ful hd.
 

timonek

Member
Bez reklam
Na początek tv naziemna cyfrowa póżniej może jakaś platforma cyfrowa np. cyfrowy polsat lub coś z kablówki, odtwarzacz bluray ale w większosci będą to płyty dvd, no i może laptop.
 

timonek

Member
Bez reklam
Tylko czy to jest dość zauważalna różnica , najgorzej że nigdzie nie ma w sklepach obu żeby porównać.
 

timonek

Member
Bez reklam
Może jednak ktoś poda jakieś konkretne różnice miedzy tymi tv, brałbym jeszcze samsunga w fulhd ale jest tylko 3d a to mi nie potrzebne i cena za duża, jak tam kiki widziałeś jakiegoś lg w akcji.
Jeżeli chodzi o odległość to nie mniej niż 3m jakieś programy w tv to w dzień ale to mogę przysłonić ona, filmy będą tylko oglądane w ciemności. Czy z takiej odległości będzie dość widoczna różnica między hd a fulhd.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Czy nikt nie jest mi wstanie odpowiedzieć na pytanie , widziałem lg tylko że mniejszy odbicia spore jak jest czerń na ekranie , szkoda że samsung nie mieli .
 

marcinkoleksl

New member
50pv350 lub 50pt353 możesz obejrzeć przeważnie w neonetach, jak z cenami u nich, to nie wiem.
samsunga tez nie widziałem w akcji.
lg, jak na swoja cenę, nie jest zły. co do full czy hd z tej odległości - tu musisz ocenić sam, czy Tobie pasuje.
 

don111

Banned
z Samsunga dobre modele zaczynają się powyżej modelu D550, także jeśli poruszasz się w tym budżecie to lepiej zrobisz wybierając LG
PV350 albo 3D z różnymi innymi "bajerami" PZ570
 

Gazi

New member
Mam w domu tego szajsunga i nie polecam. Strasznie odbija światło, szum i co najgorsze... ma ogrooomne pixele! Sygnał SD imo wygląda słabo, jedynie stare bajki wyglądają na nim dobrze. Podłączałem do niego Xboxa 360 przez VGA. Jeżeli jesteś w jasnym pomieszczeniu to zapomnij o graniu w dzień. Jakość obrazu, nawet w HD nie powala, w szczególności przez brak ostrości(wspomniane wcześniej duuuuże pixele). IMO jak 50 cali to tylko fullhd i mniejsza plamka.
 

kso

New member
Ps51d450

jestem właścicielem samsunga od około miesiąca; obraz w pełni zaspokaja potrzeby wzroku ludzkiego, żadna jasność nie przeszkadza w oglądaniu - zawsze można podkręcić parametry do wartości granicznych. za wadę uważam dostosowanie ustawień obrazu do odpowiednich wejść a nie warunków w jakich się ogląda (dzień-noc). a propos grania - odsunięcie się od tv na okolo 1,5m przy dostarczeniu sygnału odpowiedniej jakości i problem pikseli znika. nie znam ludzi (z wykluczeniem małych dzieci) oglądających tv, tym bardziej takich gabarytów, z odległości nawet 2m. odpowiednia regulacja i jest b. dobrze.
jasne można wydać 20tys. na topmodel, ale rozsądek podpowiada lepiej około 2200pln i jest porządnie. do tego audio z zewnątrz i porządna jazda za niewielkie pieniądze.
reasumując polecam
 

Gazi

New member
Pixele to nie wszystko, dochodzi tutaj też śnieżenie niektórych pixeli. Ustawianie głośności powyżej 20(na 100 możliwych) daje rażący efekt szumu. Wyciszyłem dzisiaj niemal do zera dekoder podpięty do TV i ustawiłem w TV głośność na poziomie 30- szum słyszalny nawet z 5 metrów. Przy wartościach wyższych, nie dochodzących nawet do 100% miałem wrażenie, że TV zaraz eksploduje, taki świergot/szum wydawał. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim, żeby jakiekolwiek urządzenie jak np. głośniki wydawały taki ogromny szum nawet przy wartościach maksymalnych. O braku możliwości ustawiania basu już nie wspomnę. Telewizor to istne lustro(co już wcześniej wspominałem). Można przy nim robić sobie makijaż, tak wszystko ładnie odbija! IMO tandeta. Jak 50 cali to minimum 5k trzeba wyłożyć.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
z tym szumem to być może wina kabla (o ile nie leci cyfrowo), miałem podobny przypadek z dźwiękiem po kablu euro, po wymianie na inny problem zniknął
 
Do góry