Samsung 46D8000 i podswietlenie matrycy

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam ostatnio kupilem nowego samsunga 46d8000 w sklepie wystawowy model mial super obraz elegancka czern natomiast jak przywiozlem swoj egzemplarz do domu i wlaczylem film na bluray wyszedl dosc nie fajny mankament w ciemnych scenach pojawialy sie biale plamki na rogach telewizora czy to normalne ? Ten telewizor to full led czy ma tylko krawedziowe podswietlenie LED ?
 

wrx

New member
Bez reklam
Tak, to normalne.
W sklepie leca takie materialy, ze tego nie widac, ale w domu, normalnie ogladajac, tez tego przeciez nie widac...
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Myslalem ze ten telewizor jest caly na ledach :( widocznie nie doczytalem :/ W dzien jakosc obrazu powala natomiast w nocy przy ciemnych scenach czasami widac biale duszki na rogach ale skoro to nie jest wada fabryczna to dobrze
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie rozumiem jednego skoro telewizor ma krawedziowe podswietlenie LED to dlaczego na rogach widac biale przeswity ? Mam wrazenie ze moj stary samsung 32m87bd mial mniej bialych plam od tego nowego
 

mil999

New member
Był krawędziowy, podświetlenie ma tu niewielkie znaczenie. Żeby się o tym przekonać wystarczy zdjąć tylną obudowę, telewizor ma wtedy lepsze chłodzenie i podświetlenie jest właściwie idealne. U mnie mam chmury nie tylko w rogach ale po zdjęciu obudowy nawet w całkowicie ciemnym pokoju obraz jest idealnie równomierny.
Podejrzewam że to temperatura wpływa na matrycę, nowe telewizory są bardzo płaskie, gęsto upakowane i słabo odprowadzają ciepło. Nie wiem jak w serii D ale w C obudowa matrycy jest jednocześnie radiatorem układów na płycie głównej. Całe ciepło ona odbiera co powoduje mniejsze lub większe jasniejsze pola.
 
Do góry