Samsung 46D6000 a 46D61000

szymonr

New member
Witam,
poszukuję telewizora LCD LED 46 cali.

Po przeglądzie kilku stron i forum internetowych zawęziłem swoje poszukiwania do marki Samsung.

Czy ktoś mi może doradzić jaki telewizor wybrać, bo tych modeli jest tak dużo, a czasami różnią się naprawdę szczegółami.

W Mediamarkcie jest obecnie Samsung 46D6000 za 3699 zł - co wydaje mi się bardzo dobrą ofertą, bo nawet w necie tak tanio nie ma. Jedyne co mnie zaciekawiło, to fakt,że w Media napisane było, że jest to TV 200Hz, a w necie znalazłem, że 120 Hz??

Jednak teraz gdzieś tu wyczytałem,że lepiej kupić 46D6100 ze względu na lepszą matrycę. W necie zaczynają się od 3667 np na Agito, także te same pieniądze a lepszy TV.

Na początku myślałem o 46D5500 ale te dwa wcześniej wymienione są 200HZ, więc lepiej dołożyć pare stówek i mieć już dwusetkę.

Generalnie ciekawi mnie też jak wygląda korzystanie przy tej klasie TV z funkcji 3D. Czy jest ona ok, czy po prostu dodają ja żeby się nazywało, że jest 3D. A jak ktoś chce prawdziwe 3D to niech lepiej pomyśli o czymś za 8 tyś itp.?

Zależy mi, żeby TV miał 46 cali, miał dobre parametry graficzne - nie interesują mnie za to te wszytkie bajery zwiazane z internetem, wifi itp - bo wiem, że z tego nie będę korzystał. Także proszę o poradę, jaki TV wybrać, żeby nie płacić bez sensu za dodatkowe opcje, których nie wykorzystam. Wolę np. żeby miał 200Hz a nie miał wifi.

pozdr
 

farba

New member
Nie wiem które strony przeglądałeś, ale najwyraźniej jakieś lamerskie. Po pierwsze, żaden z tych TV nie ma 200Hz tylko CMR200, a to kolosalna różnica. Po drugie, matryce w Samsungach to loteria, więc pisanie, że w którymś lepsza, a w innym gorsza, jest zwyczajnym nieporozumieniem. Chcesz mieć 200Hz? Kup 6500 z CMR400, ale w tym przypadku są jaja z 3D FullHD. Więcej znajdziesz na forum.
 

Kolina

Member
Nie wiem które strony przeglądałeś, ale najwyraźniej jakieś lamerskie. Po pierwsze, żaden z tych TV nie ma 200Hz tylko CMR200, a to kolosalna różnica. Po drugie, matryce w Samsungach to loteria, więc pisanie, że w którymś lepsza, a w innym gorsza, jest zwyczajnym nieporozumieniem. Chcesz mieć 200Hz? Kup 6500 z CMR400, ale w tym przypadku są jaja z 3D FullHD. Więcej znajdziesz na forum.

Hmm... z tego co sie orientuje to D6500 ma 100 Hz a nie 200 - TDX o tym pisal...
 

Kolina

Member

Zerknij:

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/67434-samsung-tv-model-d6500-103.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/67434-samsung-tv-model-d6500-102.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/67434-samsung-tv-model-d6500-101.html
Cytat1:
....modele D5000 i D5500 że to nie jest prawdziwe 100Hz....
Określeniami CMR 400Hz / CMR 800Hz posługiwałem się tylko wtedy gdy porównywałem modele 6500 do 7000 - nigdy wobec innych marek (chyba że inny producent też stosuje takie same oznaczenia np LG.

Poza tym chyba jasno napisałem:

Widać że modele D5*** są to matryce 50Hz, D6*** mają matryce 100Hz a dopiero od serii D7*** zaczynają się matryce które mają PRAWDZIWE 200HZ

Nie będę każdemu tego tłumaczył ta informacja znajduje się na forum i można ją odszukać.

Jak zwykle House miał rację mówiąc że "wiedza jest wszystkim"




Cytat2:
Napisał xx5032
oszustwem byloby podanie czasu 2ms bez podania "G2G",

tak samo jak podają 400Hz z "CMR" <- to sposób ich pomiaru a że nikomu nie chce się sprawdzać co pod tym skrótem się kryje....

Słuchaj jak bym napisał że D6500 do D7000 różni się tym że 1 to 100Hz a 2 to 200Hz to bym musiał każdemu z osobna tłumaczyć o co mi chodzi skąd to wiem czy to aby na pewno jest tak jak piszę bo przecież producent na stronie wie lepiej.
Ogólnie chodziło o pokazanie różnic 400/800 to to samo co 100/200 - 1/2 czyli D7000 jest lepszy...

Mi też się nie spodobało że D6500 okazał się half3D :) a najnowszy tekst przedstawiciela to:

firma robiąca pudełka pomyliła loga :) :) :) :) :wink:


Cytat3:
Napisał xx5032
... im dalej w las tym gorzej
400Hz CMR - super, ale to ni jak sie ma do odswiezania matrycy (tylko 100Hz), ludzie sa wprowadzani w blad przez lekkie niedomowienie - wielkie brawo dla marketingu Szajsunga. Tym razem wyszlo mi z obliczen ze w 3D jest to 50Hz telewizor (po 50hz dla oka). Jest to 100Hz telewizor i ludzie powinni to wiedziec. Jesli sie myle prosze o sprostowanie


Tak jest 100Hz. Oznaczenie CMR pojawiło się wraz z serią C w samsungu. Tym śladem poszedł każdy producent Panasonic E30 ma napisane 200blb :) LG MCI, albo może myślisz że Ex720 sonego jest 200Hz? W plazmach w ten sam sposób jest 600Hz i jakoś nikomu nie przeszkadza...
Mistrzem świata w kreatywnym marketingu jest na razie Philips i jego1200Hz :)
 

szymonr

New member
Nie wiem które strony przeglądałeś, ale najwyraźniej jakieś lamerskie. Po pierwsze, żaden z tych TV nie ma 200Hz tylko CMR200, a to kolosalna różnica. Po drugie, matryce w Samsungach to loteria, więc pisanie, że w którymś lepsza, a w innym gorsza, jest zwyczajnym nieporozumieniem. Chcesz mieć 200Hz? Kup 6500 z CMR400, ale w tym przypadku są jaja z 3D FullHD. Więcej znajdziesz na forum.

Strona fabryczna Samsunga, ale jak widać ściemniają. Po prostu nie wiedziałem co oznacza ten CMR i nadal w sumie nie wiem, ale z tego co czytam wynika, że nie można patrzeć na opisy w sklepach itd.

Dzięki za pomoc. Ale tak czy owak, czy warto "zawiesić oko" na którymś z tych dwóch modeli samsunga?
 

bo3ek

New member
do wszystkich którzy chcą kupić 46D6000 - mam go w domu od wczoraj i ogólnie po jednym dniu oglądania oraz dudrania z ustawieniami jestem bardzo zadowolony... jeśli ktoś ma jakieś pytanie w sprawie tego modelu to służę pomocą - sprawdzę i podzielę się obserwacjami :)
 

gosc_niedzie

New member
w załączniku różnice serii d
 

Attachments

  • samsung-led-lineup-d-series.jpg
    samsung-led-lineup-d-series.jpg
    792,6 KB · Wyś: 471

tdx

New member
Bez reklam
gosc_niedzie ta tabelka jest już nieaktualna niestety :)
Ani jeśli chodzi o głośniki jak i Full HD 3D :)
 
Do góry