Samsung 40H6400 i Panasonic 40AS640 - ostatnie starcie

Konteczko

New member
Przyszedl wkoncu czas na zakup telewizora. Ostateczne typy w tytule tematu.
Plusy Samsunga to napewno bedzie szybki smart i okulary 3d w zestawie. Minusem duzo skarg na clouding itp.
Plusy Panasonica to podswietlenie direct led? Duzo mniej skarg na clouding itp. Minus to gorszy smart i brak okularow 3d w zestawie.
Cena obydwoch bardzo podobna. Ciezko sie zdecydowac. Z jednej strony fajnie by bylo kupic tv i nie wymieniac pare razy ze wzgledu na czystosc ekranu i tu klania sie panasonic a z drugiej strony jest bardzo fajny smart i firma ktora przoduje w sprzedazy telewizorow czyli samsung. Potrzebuje poprostu lekkiego ukierunkowania ktore utwierdzi mnie w danym wyborze. Na szczescie zaden wybor nie bedzie zly. Chodzi o to aby bylo jak najmniej problemow po zakupie typu wymiana telewizora bo nierowno podswietlony czy tez jakies usterki po czasie.
 

jacekcy

New member
Nie ma takiej możliwości. Może trochę mniejsze jest prawdopodobieństwo w Panasonicu, ale nawet w wyższych seriach obu tych marek i innych mogą Cię spotkać przypadłości, o których piszesz. Najlepiej sprawdź TV w sklepie, a potem jeszcze raz w domu.
 

Konteczko

New member
Jasne jest ze nawet w najwyzszych seriach zdarzaja sie takie rzeczy. Tylko zauwaz ze porownujac chociazby Lg lb650v do Panasonica as640 praktycznie oczywiste jest ze Lg duzo gorzej wypadnie pod wzgledem czystosci ekranu i tutaj wybor bylby oczywisty. A wybierajac miedzy Samsungiem h6400 a Panasem as640 wybor jest juz duzo trudniejszy i nie tak oczywisty. Dlatego tez pytam bo tutaj juz decyduja ciezkie do uchwycenia niuanse.
 

Leny85

New member
Również mam podobny dylemat. TV 40-42 i 3 modele w orbicie zainteresowań :
- Panasonic 40AS640
- Sony 42W706
- Samsung 40H6400
Normalnie brałbym W7, ale nienaturalna dopłata względem pozostałych dwóch kosztem niczego nadzwyczajnego nie daje mi spokoju.
3D do szczęścia nie potrzebne, Smart okazjonalnie, nacisk kładę na jakość obrazu (UPC po HDMI i konsola PS4).
Jakieś wsparcie, argumenty które zdecydują, bo już tak miotam się od początku grudnia :( ?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Panasonic - ogólnie dobra jakość obrazu, trochę gorzej w SD
Sony - podobnie, jak wyżej, nieco lepiej skaluje SD
Samsung - najlepiej obrabia sygnał SD, gorszy input lag niż w Sony
 

Leny85

New member
Kwestia płynności obrazu podczas sportu ? (zapomniałem to dodać - dużo piłki nożnej). Panasonic do wyrwania za ~ 1700, Sony ~` 2200. Warto dopłacać tą różnicę mimo tego co oferuje AS640 ? Samsung plasuje się gdzieś pomiędzy bo można go mieć za ~ 1900.
 

flozbi

New member
Wiadomo Sony z matrycą 50hz chowa się od razu. Panasonic lepiej skaluje obraz od Samsunga i ma też bardziej naturalne kolory. Samsung ma najlepszy smart. Coś musisz wybrać. Powodzenia. Co wybierzesz będzie ok.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Tak to jest ze ogólnie wszystkie nowe tv nędzne skaluja SD
lepiej pod rym wzgledem na pierwszy rzut oka wypada Panasonic a to tylko dlatego ze mocno ostrzy obraz
czy to zaleta.dla mnie nie ponieważ często występują przekładania szczegolnie w ruchu
Samsung skaluje bardziej mydlanie ale szybkosc 4 rdzeni pozwala mu to robic dokladniej
ogolnie ciężki wybór chyba ze wziąść pod uwage fakt ze większość nadawcoe chce skończyć nadawanie w SD w 2015 roku
 

Konteczko

New member
Wydaje mi sie ze te roznice w skalowaniu sa minimalne. Nawet jesli nadawcy chca skonczyc nadawac w sd to wiadomo jak hd na ten moment wyglada na niektorych stacjach. Daleko jest do idealu i pewnie nie predko sie to zmieni.
Mi jako autorowi tematu najbardziej zalezalo na porownaniu ktory model bedzie lepszy pod wzgledem czystosci matrycy. Jakos tak odpycha mnie od zakupu mysl o tym ze bede musial wymieniac ze beda jakies problemy.
 

piteron

Active member
Bez reklam
A myślisz ze do obróbki obrazu jest stosowany jeszcze jeden procesor?
Ja wiem jedno samsung skalowanie sd ma takie sobie ale nie zdarza mu sie poszarpac krawędzi czy spikselowac obraz co u innych mie jest juz tak oczywiste
 

WuMike

New member
Bez reklam
To ciekawe. Ja uważam, że Samsung dobrze skaluje SD i usuwa przeplot oraz zachowuje niezłą paletę kolorów. Panasonic ma bardziej "miękką" obróbkę i nieco jakby upraszcza słabsze sygnały. Sony jest OK pod tym względem.
 

Konteczko

New member
Przez chwile bylem zdecydowany na panasonica ale jednak wybor chyba padnie na samsunga. Najwyzej bede sobie plul w brode jesli okaze sie ze po zakupie bede musial wymienic piec razy tv i ze zepsuje sie za dwa lata.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież Ci co mają właśnie piszą że średnie jest skalowanie. Panasonic robi to lepiej.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Przez chwile bylem zdecydowany na panasonica ale jednak wybor chyba padnie na samsunga. Najwyzej bede sobie plul w brode jesli okaze sie ze po zakupie bede musial wymienic piec razy tv i ze zepsuje sie za dwa lata.

Witam telewizory są porównywalne,dobry wybór moim zdaniem przekonasz się jak będziesz miał w domu.Żadnego plucia nie będzie !!! Podłącz tylko do dobrego źródła.Miłego oglądania...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację telewizorów we własnym domy i sam w gronie rodziny najlepiej sprawdzisz który model jest najlepszy dla Ciebie.
 
Do góry