samsung 32 D5500

szadyman

New member
Posiadam ten tv od jakiegoś czasu i moje uwagi:
1 każdy tv aby go ocenić to trzeba mieć pewien dłuższy czas wtedy dopiero można zauważyć wady albo zalety oglądając codzienną zwykłą tv
2 po zamianie z crt 21 na ten model czyli samsung 32 D5500 to wiadomo zachwyt itd. bo większy i inne takie.
3 ale no i pokazały się wady mianowicie CZERŃ podkreślam -widoczne szczególnie w scenach np. filmu jak " obcy " gdzie akcja toczy się ciągle w ciemnej scenerii to tragicznie jest jakby ktoś latarką świecił na ekran. 0 prawdziwej czerni kontrast całkiem do kitu
4 czyli płynność i rozdzielczość obrazu ruchomego {dynamicznego} także najlepiej widoczna oglądając sport -piłkę nożną.Wystarczy popatrzeć na murawę boiska gdy kamera jest nieruchoma jest ok, widać ślady na niej i trawę ale gdy tylko nastąpi ruch kamery to całość boiska{murawy} zlewa się w jednolitą zieloną pikselozę tzn. zieloną płaszczyznę bez jakichkolwiek szczegółów. Efekt jest taki że nie da się śledzić piłki na takim tle raz wyraźnym raz zamazanym.Jaka przyczyna ? To 50Hz obraz i do dynamicznych scen {sportu} się nie nadaje, podkreślam to z całą odpowiedzialnością ,bo sam dałem się oszukać tym niby 100CMR którym samsung wprowadza w błąd.
5 podsumowując do seriali jak M coś tam czy programów publicystycznych się nadaje i to wsio dobrego co mogę napisać
dziękuję i dobranoc.
 
Do góry