Samsun 65 ks7000 clouding, prześwietlenie krawędzi, inny kolor co kilkanaście cm

Fishi

New member
Witam,
jestem właścicielem Samsunga KS 7000, którego okres gwarancyjny niedługo dobiega końca. Mój problem polega na kilku sprawach:

1. Telewizor cechuje się mocnym cloudingiem. Każda część matrycy świeci zupełnie inaczej co mocno przeszkadza w odbiorze. Sytuacja jest fatalna szczególnie w ciemnych scenach, w których wręcz nie mogę się skupić na oglądanym filmie!

2. Prześwietlenie krawędzi ekranu. Po lewej jego stronie cała krawędź jest zdecydowanie jaśniejsza (do ok. 1 cm) od pozostałej powierzchni matrycy. Co również powoduje dekoncentracje przy oglądaniu materiału wideo. Nie tylko przy ciemnych scenach niestety.

3. Rozciągające się pasy kolorów/światła co kilkanaście cm u dołu ekranu. Szczególnie widoczne podczas ruchomych scen bliskich czerni i bieli kiedy to np. podczas skoków narciarskich widoczne są 3 pasy szerokości ok 5 cm ciągnące się od spodu matrycy ku górze. Im wyżej tym bardziej barwa/jasność przechodzi w prawidłową.

Czy powyższe problemy kwalifikują się do wymiany matrycy/reklamacji? Jak dla mnie są nie do zaakceptowania. Proszę o pomoc co z tym robić. Zgłaszać na reklamację? Jeśli tak to w jaki sposób? Co w niej uwzględnić? Dokąd najlepiej udać się z problemem?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
 
Do góry