S6565 - Czy używacie DNIe i Dynamicznego kontrastu?

poziomek1978

New member
1.Cześć, która z funkcji w Samsungu 656 to owe osławione 100hz?
Czy to "Kontrast Dynamiczny"?


2.Używacie wogóle funkcji/trybu:
a) "kontrast dynamiczny"
b) DNIe (coś z kolorkami niby),
c) "ustawienie czerni"?

Szczerze pisząc ja jadę na trybie standardowym z włączoną głębokością czeni na Niski i wyłączonymi DNIe i "kontrast dynamiczny". Tak mam dla TV sat. DNIe raz użyłem na Nationalu na widoczki, wtedy wypas to fakt, a poza tym to nie korzytam :)

Dla filmów z DVD korzystam z trybu film po małych przeróbkach.

A wy korzystacie z tych bajerów?
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
100Hz to 100Hz jasno opisane i tyle. Z DNie skorzystałem może raz. Najczęściej używam trybu standardowego i filmowego - oczywiście obydwa delikatnie zmodyfikowane dla moich wymagań.
 

mare37

Banned
tryb standardowy najgorszy z mozliwych..jak mozna nie ogladac z funkcja DNIE skoro jest w tv?? paranoja..do tego majac 100HZ ustawiac na min..koszmar..po to są te ustawienia zeby z nich korzystac..zeby miec ladny klarowny obraz..nasycony i kontrastowy a nie jakies ustawienia durne porownywalne z tv CRT..jedyne co z czego mozna zrezygnowac to redukcja szumow ktora czasami pogarsza obraz..uzycie czerni rowniez ale wtedy musimy bardziej rozjasniac bo na ciemnych scenach juz nic nie widac..lepiej pozostawic czern jako normalna a zejsc z ustawieniem jasnosci
i przede wszystkim dynamiczny..z odcieniem to juz wedlug gustu ale mnie sie podoba zimny1 kolory sa bardziej natural
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
DNIe mi jakoś tak wali po oczach, a porównanie z CRT jest jak najbardziej wskazane, bowiem póki co to TV CRT są wzorem idealnego obrazu do jakiego póki co dążą TV plazmowe i LCD.
 

mare37

Banned
no nie przesadzaj..gdyby tak bylo to nie potrzeba by bylo wymyslac lcd i plazmy..lcd daja duzo wieksze mozliwosci niz crt jedyny mankament ze tez potrzeba bylo czasu aby dopracowac systemy poprawiania obrazu bo te pierwsze lcd byly tragiczne w odbiorze i powiedzialem dopoki ich nie poprawia to lcd nie kupie
wiec raczej unikajmy porownan z crt bo jakosc obrazu jest po prostu inna a regulacja lcdka po to zeby miec obraz jak z crt mija sie z celem..to po co kupowac lcd? mozna by dlugo polemizowac

jak dnie wali po oczach to zmniejsz podswietlenie i kontrast..kwestia indywidalnego odbioru..mnie tam nic nie wali :)

piotr'ek napisał:
DNIe mi jakoś tak wali po oczach, a porównanie z CRT jest jak najbardziej wskazane, bowiem póki co to TV CRT są wzorem idealnego obrazu do jakiego póki co dążą TV plazmowe i LCD.
 

Korniszon

New member
Mam samsunga 32 656 ,jak wejść (w co) żeby sprawdzic te 100hz -właczyc je lub wyłaczyć. Czy 32 656 ma wogole 100HZ.
Po HDMI mam polaczonego panasonica Blu R.35 STOP KLATKA jest zawsze nie wyraźna (zamazana) Dlaczego?
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
A co... Instrukcja obsługi z TIR-a już nie wyleciała i nie potrafisz wejść w menu żeby sprawdzić?
CRT do kanałów SD były jednak lepsze od najnowszych plazm czy LCD-ków. No i specjalnych regulacji nie wymagały - ot raptem 4-ry opcje i obraz idealny wychodził.
 

mare37

Banned
oj wyczuwam tesknote za crt jak za socjalizmem ;))) ale prawda jest taka ze mam jeszcze dwa tv crt oprocz lcd i bede na nich gral dopoki sie nie rozsypia haha szczegolnie ogladanie starych filmow w avi

piotr'ek napisał:
A co... Instrukcja obsługi z TIR-a już nie wyleciała i nie potrafisz wejść w menu żeby sprawdzić?
CRT do kanałów SD były jednak lepsze od najnowszych plazm czy LCD-ków. No i specjalnych regulacji nie wymagały - ot raptem 4-ry opcje i obraz idealny wychodził.
 

eradekS

New member
Korniszon napisał:
Mam samsunga 32 656 ,jak wejść (w co) żeby sprawdzic te 100hz -właczyc je lub wyłaczyć. Czy 32 656 ma wogole 100HZ.
Po HDMI mam polaczonego panasonica Blu R.35 STOP KLATKA jest zawsze nie wyraźna (zamazana) Dlaczego?
Niestety u Ciebie zabrakło 100 Hz. Od 37" w serii 6 dopiero jest (100Hz Motion Plus) .
 
Ostatnia edycja:

eradekS

New member
broda1725 napisał:
Czy te 100HZ w tym modelu naprawdę działa ?
Bo różne opinie są co do tego.
Na analogu to te 100Hz mam na min lub wylaczone (wogole analog na tym tv wygląda dość kiepsko-UPC) ale pozostałe źródła to juz zupelnie co innego. Dziala , widocznie poprawia komfort i jakosc ogladnia.
 

mare37

Banned
nic dziwnego ze analog kiepsko wyglada jak sie ma upc
najgorszy syf z kablowek..lepsza antena na balkonie

eradekS napisał:
Na analogu to te 100Hz mam na min lub wylaczone (wogole analog na tym tv wygląda dość kiepsko-UPC) ale pozostałe źródła to juz zupelnie co innego. Dziala , widocznie poprawia komfort i jakosc ogladnia.
 

Tiberium

New member
100hz jak 100hz . Funkja motion plus podciaga 60 na 100hz jest jakis procesor odpowiedzialny za to, z tego co sie orietuje :p ale moge sie myslic:)
 
Do góry