Rysa na Led TV

Krzysztofrol

New member
Witam
To mój pierwszy temat(oprócz przywitania się) na tym forum, mam nadzieje że w dobrym dziale piszę.Opcja "Szukaj"niestety nie zadziałała. Mam telewizor LED Samsung UE55D6500VS mój 3 letni synek zrobił na nim rysę widelcem lub czymś nie wiem czym.Jak już przestałem płakać i trochę się uspokoiłem sprawdziłem net i jest kilka tematów o telewizorach LCD które są matowe i niema ani jednego o LED TV.Czy można w jakiś sposób usunąć tą rysę ? Czy przyjdzie mi się pogrążyć w wiecznym smutku.
 

jerzyf

New member
LED czy LCD to jest ten sam rodzaj ekranu czyli LCD, różnią się tylko rodzajem podświetlenia ekranu (od tyłu). Jeśli znalazłeś tematy o rysach na LCD to właśnie na takim ekranie jaki masz, czyli możesz śmiało z nich skożystać, oczywiście jeśli są Ci pomocne.
 

Krzysztofrol

New member
Wiem że led i lcd to ten sam ekran tylko chodzi mi o to że telewizor który konkretnie posiadam i którego model podałem jest błyszczący i myślę że po polerowaniu nie widać by było błyszczącej plamy a większość lcd jest jakaś matowa i niema szans nic zrobić.Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Jeśli jest błyszcząca matryca to można spróbować pastą od zębów. Tylko mocno nie przyciskaj i z wyczuciem. Jeśli nie są głębokie to powinno pomóc.
A do polerowania to jak najmiększą ściereczkę najlepiej te do wycierania ekranów lcd.
 
Do góry