RX-V565 + Jbl northridge cine pack (problem z głośnością)

biemdablju0

New member
Witam!

Posiadam:
-Yamaha RX-V565 + Jbl northridge cine pack
-pokój 20m2

Na chwilę obecną mam podłączone tylko głośniki frontowe , subwoofer oraz centralny(muszę dokupić kabel do surrondow, bo mi zabrakło :p).
A więc korzystam tylko z Stereo.
Zauważyłem dziwną rzecz w moim KD, ale możliwe, że tak już jest, ale wole się upewnić.
Głośność w moim sprzęcie zaczyna się od -80 , problem jest w tym, że dźwięk pojawia się dopiero na ok -60, ale i tak jest to bardzo cichutki dźwięk, poniżej -60 praktycznie nic nie słychać.
Ogólnie muzyke i TV muszę przeważnie słuchać na ok.-35.
Czasem lubie posłuchać sobie muzyki na ok -15.
Obawiam się, że od -30 już mogą zacząć sie jakieś przestery.
Nie chciałbym spalić głośników od przesterowań , a jak wiemy ciężko usłyszeć kiedy one zaczynają występować.

Czy u Was jest podobnie ?
A może jest to zły dobór wzmacniacza do głośników, bo głośniki są troche mocniejsze od wzmacniacza ?
Czy po podłączeniu surrondów i wykorzystaniu wszystkich 5.1 głośników będzie lepiej ?

Mi się wydaje, że dźwięk powinien być dobrze słyszany już na ok -50, a umnie jest dopiero dobrze na ok.-35.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 141725

Guest
Wcześniej miałem RX-459 i Yamaha tak ma. Dopiero coś słychać od ok -60. Przeciętnie film oglądałem na -28, a muzykę -15. Dojdzie do zera a potem zaczyna się plus, tutaj już trzeba z rozsądkiem :)
 

biemdablju0

New member
A Ja nawet nie wiedziałem, że po "0" idzie na +, u mnie dochodzi do +16 (nigdy zera nie przekraczalem) :p

A co oznacza jak już wchodzi na "+" , że mogą wystąpić przestery, czy może poprostu taki ogranicznik ?
 

killpit

New member
Niestety Yamaha tak ma mam RX-V1800 i u mnie zaczyna się dzwięk od -65 ale w twoim przypadku wg mnie 565 to za słaby amp. do tych głośników.
Przy JBLu to 765 lub 663 były idealny amp.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Jest trochę za słaby ale jak już kupiony to używać z rozsądkiem :) Te same głośniki słyszałem z RX-V365 i grało. Nie przejmuj się i używaj.
 
Do góry