Różnica w cenie

sk09372

Member
Szukam TV OLED. Patrzę na ceneo a tam dwa TV OLED LG 83cale jeden w głównych sklepach po 19tys a drugi w jakichś niszowych sklepach po 13tys. Z tego co widzę to różnią się jedną cyfrą w opisie.WTF ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kupujesz ja uważasz.
Ale to nie są.modele z polskiej dystrybucji.
Z LG Polska masz nie wiele drożej bo jest specjalną ofertą dla członków forum I dodatkowo masz cashback 1000 zł z LG Polska
Oraz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł

Pakiet
Kalibracja profesjonalna gratis
Wtyczki
Sprawdzenie
Aktualizacja
Montaż
Dostawa
Cashback jest tylko do końca miesiąca.
A kiedy planujesz, zakup ?
 

luck76

Well-known member
Od weekendu było wałkowane. Kolega który pisał o problemie niestety sie ulotnił po tym jak napisał i wykasował dane sprzedawcy
 

sk09372

Member
Kupujesz ja uważasz.
Ale to nie są.modele z polskiej dystrybucji.
Z LG Polska masz nie wiele drożej bo jest specjalną ofertą dla członków forum I dodatkowo masz cashback 1000 zł z LG Polska
Oraz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł

Pakiet
Kalibracja profesjonalna gratis
Wtyczki
Sprawdzenie
Aktualizacja
Montaż
Dostawa
Cashback jest tylko do końca miesiąca.
A kiedy planujesz, zakup ?
30% wartośći TV to niewiele drożej? Jednak będę szukał 77 bo mi 83 nie pasuje. Zakup planowałem jak cena trochę poleci.No i zakup miał być na raty a u Ciebie ich nie ma.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak ktoś chce kupować drożej - to jego wolna wola.
Wystarczy zapytać.
Raty są od ponad 35 lat .
Są też obecnie zero % - na 5 rat
 

luck76

Well-known member
Ja nie twierdzę że zrobił dobrze tylko pytam skąd taka różnica w cenie,co takiego jest w TV na polski rynek że tyle kosztują?
Różnica wynikać może z kilku kwestii zarówno dopuszczalnych w majestacie prawa jak i tych zabronionych w tym mi.in: polityki kształtowania cen detalicznych przez dystrybutora, potencjalnego fraudu celno-podatkowego czy w końcu kwestii pochodzenia towaru. Narzucanie cen jest czynem zabronionym w obszarze przepisów regulujących ochronę konkurencji i praw konsumenta. Takie działanie z reguły ogranicza konkurencję w obszarze sprzedaży oi wpływa na niekorzyść na ofertę kierowana do konsumentów, stąd różne ceny w tzw kanałach autoryzowanych przez dystrybutora i w tych „nienamaszczonych”. Nie oznacza to, że każdorazowo takie działanie ma znamiona czyny zabronionego ale czasem UOKiK po rozpoznaniu wlepia kary. Frauds celno-skarbowe w skrócie z jednej strony skutkują omijaniem obowiązku zapłaty podatków i ceł (jeśli występują) co z reguły wpływa na oferowanie istotnie niższych cen w odsprzedaży. W końcu ostatnia kategoria to tak zwany gorący towar często sprzedawany w z pozoru legalnej dystrybucji.
 
Do góry