rozmiar obrazu.

szopek

New member
witam,dość długo śledzę forum i nie mogę znaleźć odpowiiedzi na moje pytanie.jeśli jest, to proszę o link, a jeśli nie, to o małą odpowiedź. niedawno zacząłem ściągać clipy hd, bo dorwałem lepszego kompa:D jakość cudowna:smile: clipy ściągnąłem ze str. microsoftu w 720p i 1080p każdy, żeby zobaczyć różnicę. tv mam samsung le32m61b. dłaczego obraz w 720p jest z pasami, a 1080 jest na pełnym ekranie.myślałem, że jak mam tv o rozdzielczości 720( tak wyczytałem z forum) to obraz w 720p będzie na full. ściągnąłem też parę klipów w 480p i szerokośc pasów jest różna, a w niektórych szerokość pasów była mniejsza niż w klipach 720p. czy to zależy od formatu w jakim plik jest nagrany? widziałem motorstorm na ps3 podpięty pod taki tv i był na pełny ekran a na 100% ms jest w trybie 720p, bo taką informacje wyświetliła konsola.może rozdzielczość w grach i filmach, to dwie różne rzeczy (nie mam pojęcia) ale trchę mnie to nurtuje.prosze o wyrozumiałość i w miarę prostą odpowiedź,bo jak czytam co niektóre, to jakby ktoś mówił do mnie po japońsku:(
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Poszukaj informacji o formatach obrazu, w zależności od tego są pasy lub ich nie ma, jest to niezależne od rozdzielczości. W każdej rozdzielczości może byc różne ratio obrazu.

Pozdrawiam

P.S. następnym razem pisząc taki post zostanie skasowany cały temat.
 
Do góry