Rozdzielczość laptopa a rozdzielczość telewizora

FullWypas

New member
Witam serdecznie:)

Pytanie jest następujące:

Czy podłączając do telewizora full HD 1920x1080 laptopa, którego fizyczna rozdzielczość matrycy 15,6" to 1366x768 (i jednocześnie najwyższa rozdzielczość oferowana przez kartę graficzną) uzyskamy na tymże telewizorze prawdziwą, nie-interpolowaną rozdzielczość 1920x1080?

Czy może jest tak że jedynie laptop z matrycą i kartą graficzną 1920x1080 zapewnia prawdziwe full 1920x1080 na telewizorze?

Innymi słowy, czy laptop 1366x768 może wysyłać do telewizora obraz w 1920x1080?

Pozdrawiam Wszystkich
 

cezary69

New member
Bez reklam
Nowe karty graficzne w lapkach spokojnie poradzą sobie z full hd. Tylko musisz jeśli sama karta tego nie robi sprawdzić jaka jest ustawiona rozdzielczość na wyjściu hdmi :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
To zależy. Jeśli jest to starszy laptop z jakąś śmieszną kartą intela to może się zdarzyć że jedynym wyjściem będą modyfikowane sterowniki - miałem kiedyś lapka z którego nie dało rady wyciągnąć więcej niż to co było czyli 1280x800 - nie było modowanych ani nowszych sterów i dupa. Jaką masz grafikę w tym laptopie?
 

FullWypas

New member
Dziekuję Wam za pomoc:)

Parametry mojego la ptoka jak poniżej:

Performance
PROCESSOR*
IntelŸ Core™ i3-380M Processor*
OPERATING SYSTEM*
Genuine Windows 7 Home Premium (64-bit)*
GRAPHICS ENGINE*
Mobile IntelŸ HD Graphics

GRAPHICS MEMORY*
64MB-1696MB dynamically allocated shared graphics memory


Audio and Video
DISPLAY SIZE
15.6" widescreen
DISPLAY TYPE*
HD TruBriteŸ LED Backlit display with IntelŸ Wireless Display Technology
DISPLAY RESOLUTION
Supports 720p content, 16:9 aspect ratio, 1366x768 (HD)


Czy z tej specyfikacji mam rozumieć że mój sprzęt obsługuje jedynie rozdzialczość maksymalną 720p a nie 1080p jak mi się marzyło?:sad:
 

cezary69

New member
Bez reklam
1366x768 to jest rozdzielczość matrycy w lapku i tu nic nie zrobisz, ale ten sprzęt powinien spokojnie puścić sygnał full hd przed hdmi. Rozdzielczość matrycy, a sygnał wysyłany przed hdmi to dwie różne rzeczy. W ustawieniach kart graficznej musisz poszukać wyjście hdmi i sprawdzić jaką ma ustawioną rozdzielczość.
 

fingerr

New member
Witam,

sprzęt powinien dać radę z tą rozdzielczością, tylko przy ustawieniu wyświetlania pulpitu jako rozszerzonego albo tylko projektor (czyt. monitor zewnętrzny). Przy trybie klonowania ekranu zapewne obraz będzie w rozdzielczości takiej jak na wbudowanej matrycy.

p.s.
aby przełączyć tryb wyświetlania pod windows 7 trzymając lewy klawisz 'windows' naciskasz klawisz 'p', pojawia się takie okno w którym wybierasz tryb wyświetlania na monitorach naciskając kolejno klawisz 'p'.

p.s.1
Jeśli masz TV samsunga i masz problem z poprawnym wyświetleniem 1920x1080 przeczytaj http://www.hdtv.com.pl/forum/630585-post4.html
 

FullWypas

New member
Ok, to co piszecie jest sensowne;-)

Na razie nie mam telewizora Full HD, dlatego nie bardzo jak mam to sprawdzić.

Chciałem się tylko upewnić aby w momencie zakupu TV nie oczekiwać że laptop wyświetli 1080p a później się rozczarować.

Dziękuję za pomoc
 

fingerr

New member
Ok, to co piszecie jest sensowne;-)

Na razie nie mam telewizora Full HD, dlatego nie bardzo jak mam to sprawdzić.

Chciałem się tylko upewnić aby w momencie zakupu TV nie oczekiwać że laptop wyświetli 1080p a później się rozczarować.

Dziękuję za pomoc
To nie tylko jest sensowne, ale to jest prawda :) sam korzystam z takiego podłączenia.
 

szuker

New member
witam dopisze sie do tego tematu bo mam taki sam problem tylko ja mam inna karte graficzna w ktorej nie mozna ustawic rozdzielczosci ( GERORCE GT 335M )
i co z tym fantem mam zrobic ? strasznie to zagmatfane bo mam jeszcze ten procesor graficzny z procesora Intel CORE i5 tam niby sa ustawienia niestandardowe ale jak biore te ustawienia ktore moze miec TV to wyskakuje komunikt " przekroczono maksymalna przepustowosc dla rozdzielczosci niestandardowej. w specyfikacji laptopa niby pisze ze full dh a nie dziala ... prosze o pomoc
 

revir.pl

New member
witam dopisze sie do tego tematu bo mam taki sam problem tylko ja mam inna karte graficzna w ktorej nie mozna ustawic rozdzielczosci ( GERORCE GT 335M )
i co z tym fantem mam zrobic ? strasznie to zagmatfane bo mam jeszcze ten procesor graficzny z procesora Intel CORE i5 tam niby sa ustawienia niestandardowe ale jak biore te ustawienia ktore moze miec TV to wyskakuje komunikt " przekroczono maksymalna przepustowosc dla rozdzielczosci niestandardowej. w specyfikacji laptopa niby pisze ze full dh a nie dziala ... prosze o pomoc

mam GF GT 330M i mogę to zdobić bez problemu, od 800x600 do 1920x1080. z normalnrgo panelu sterowania mogę to zrobić i nie miałem z tym nigdu żadnego problemu.

p.s. sprawdz czy masz zainstalowane sterowniki od NVidia.
 

RedKornik

New member
To zależy. Jeśli jest to starszy laptop z jakąś śmieszną kartą intela to może się zdarzyć że jedynym wyjściem będą modyfikowane sterowniki (...)

Dzień dobry
Chciałbym również podłączyć się do wątku. Zamierzam zanabyć lapka w najbliższym czasie, który będzi mi potrzebny jedynie do muzyki, netu i oglądania filmów w Full HD na telewizorze. I pytanie takie jak w topicu, czy z takim lapkiem to możliwe

HP G62 G62-pk
AMD Athlon II Dual Core P340 2x2,20GHz
, 1MB Cache, 64bit
3GB pamięci RAM DDR3 (2GB + 1GB)
250 GB SATA 7200obr/min
ATi Mobility Radeon HD4250
15,6 cala LED High Definition 1366x768

Rozumiem, że to może być jedna z tych śmiesznych kart, więc jeśli tak to o co chodzi z tymi modyfikowanymi sterami? Gdzie je znaleźć, czym się rużnią od normalnych i czy powodują jakieś efekty uboczne.
Pozdrawiam serdecznie
 

radish

New member
toshiba z rozdzielczością 1280x800 + LED 40" przez VGA

Witam, chętnie zasięgnę porady od osób, które zetknęły się z takim lub podobnym tematem.
A mianowicie, posiadam toshibe a200 z grafiką hd2600, matryca 1280x800, podłączony pod ten laptop mam TV LCD 32" (firma SL Technology, taki noname z auchan). Laptop nie posiada wyjścia HDMI także podłączony jest do LCD poprzez złącze VGA. Ustawienia karty graficznej pozwoliły mi sklonować obraz i ustawić rozdzielczość 1366 x 768 pikseli. Obraz jest bardzo wyraźny. Mam zamiar zakupić PFL5007 40" LED firmy Philips. I teraz moje pytanie brzmi: czy będę mógł ustawić odpowiednią rozdzielczość aby obraz był także bardzo wyraźny na LED'zie? Czy przełączenie rozdzielczośći to zadanie wyłącznie dla sterowników karty graficznej? Z mojego dotychczasowego doświadczenia (czyt. wyżej) wynika, że tak. Jeśli ktoś się spotkał z podobnym problemem lub posiada podobną konfigurację prosiłbym o napisanie kilku słów jak to wygląda.

Dziękuję i pozdrawiam

R4d3k
 
Do góry