Rozdzielczość Full HD z komputera przez DVI -> HDMI

djyatzeck

New member
Witam, zamierzam kupić model p42s10e i chciałbym podłączyć go do komputera PC poprzez złącze DVI -> HDMI, głównie z myślą o filmach w formacie MKV. Jak wygląda sprawa z rozdzielczością? Czy da się ustawić na karcie rozdzielczość 1920x1080, tak aby TV wyświetlał mi pełne Full HD? Słyszałem opinie, że ponoć jest to niemożliwe. Zaznaczam, że moja karta to GF 8800GT, mająca 2 wyjścia DVI (pod jednym jest monitor, pod drugim ma być TV)

Pozdrawiam.
 

Max78

New member
Cześć :)

Wejdź na stronę Panasonica i ściagnij instrukcję obsługi (user manual).
Tam na pewno będzie informacja o obsługiwanych rozdzielczościach i odswieżaniu w tym modelu, dla sygnału z PC, przesyłanym przewodem DVI-HDMI.
DVI to nic innego jak HDMI, ale bez zakodowanego sygnału audio (w uproszczeniu).
Kiedy rozważałem zakup panasa serii G1x sprawdzałem parametry w instrukcji :)
Powodzenia :)
 

Tomaszz

New member
Witam, zamierzam kupić model p42s10e i chciałbym podłączyć go do komputera PC poprzez złącze DVI -> HDMI, głównie z myślą o filmach w formacie MKV. Jak wygląda sprawa z rozdzielczością? Czy da się ustawić na karcie rozdzielczość 1920x1080, tak aby TV wyświetlał mi pełne Full HD? Słyszałem opinie, że ponoć jest to niemożliwe. Zaznaczam, że moja karta to GF 8800GT, mająca 2 wyjścia DVI (pod jednym jest monitor, pod drugim ma być TV)

Pozdrawiam.

Nie powinno być żadnych problemów z uzyskaniem full hd (potencjalne problemy mogą być związane z kompem, a nie z TV). Pamiętaj tylko o wyłączeniu overscana.
 

Orzełek76

New member
Witam, zamierzam kupić model p42s10e i chciałbym podłączyć go do komputera PC poprzez złącze DVI -> HDMI, głównie z myślą o filmach w formacie MKV. Jak wygląda sprawa z rozdzielczością? Czy da się ustawić na karcie rozdzielczość 1920x1080, tak aby TV wyświetlał mi pełne Full HD? Słyszałem opinie, że ponoć jest to niemożliwe. Zaznaczam, że moja karta to GF 8800GT, mająca 2 wyjścia DVI (pod jednym jest monitor, pod drugim ma być TV)

Pozdrawiam.

Mam taki sam telewizor i taką samą kartę graficzną oraz najtańszy kabel DVI-HDMI i nie mam żadnych problemów z uzyskaniem obrazu w maksymalnej rozdzielczości. Sterownik karty sam rozpoznaje natywną rozdzielczość telewizora i proponuje jej wybranie. Materiał 1080p z komputera wygląda przepięknie :)

BTW Ciekawi mnie tylko odświeżanie obrazu jakie mogę wybrać w panelu sterowania, jest to 59 lub 60 Hz

edit: do Tomaszza - co to jest overscan i gdzie to wylaczyc?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
BTW Ciekawi mnie tylko odświeżanie obrazu jakie mogę wybrać w panelu sterowania, jest to 59 lub 60 Hz
Taki jak ten telewizor nie przyjmuje obrazu o wyższej częstotliwości pola. Wyższe częstotliwości (100 i 120 Hz) będą miały dopiero telewizory z logo 3D ready.
 

Tomaszz

New member
Mam taki sam telewizor i taką samą kartę graficzną oraz najtańszy kabel DVI-HDMI i nie mam żadnych problemów z uzyskaniem obrazu w maksymalnej rozdzielczości. Sterownik karty sam rozpoznaje natywną rozdzielczość telewizora i proponuje jej wybranie. Materiał 1080p z komputera wygląda przepięknie :)

BTW Ciekawi mnie tylko odświeżanie obrazu jakie mogę wybrać w panelu sterowania, jest to 59 lub 60 Hz

edit: do Tomaszza - co to jest overscan i gdzie to wylaczyc?


Overscan po polsku to "powierzchnia obrazu" jest schowany gdzieś w menu -> inne (tam gdzie IFC).

Odświeżanie możliwe do wyboru powinno być: 24, 50 i 60 hz. W zależności od FPS materiału wybieramy takie odświeżanie np. filmy są prawie zawsze w 24 fps, więc powinno się wybrać odświeżanie ekranu 24 hz, filmy w 25 fps -> 50 hz i filmy (zazwyczaj jakieś dokumenty) w 30 fps -> 60 hz.:eek:k:
 
Do góry