Rozdział sygnału A/V przez HDMI

plaster73

New member
BD: LG 660; TV: Philips 7606 (3D); Ampli: Onkyo TX-SR 507

Do tej pory używałem TV Sharpa (bez 3D) i sprawa była prosta - 2xHDMI, czyli: od odtwarzacza do Onkyo i z Onkyo do TV - jasna sprawa. Ale w momencie przesiadki na 3D (pokusiło mnie) powstał problem rozdzielenia sygnału z odtwarzacza na dwa strumienie, bo Onkyo nie obsłuży 3D (HDMI 1.3c). Zakupiłem switcha - Rozgałęźnik HDMI 1/2 MRS Professional hdmi 1.4a - sorry, nie mogę wstawić linka, min. 5 postów :( i podłączyłem sygnał wejścia w switchu do LG, a wyjścia do Philipsa i Onkyo (przewody Techlink HDMI 1.4 dwumetrowe). I teraz zonk: nie działa zarówno 3D jak i audio DTS-HD MA (podaje zwykłe stereo). Co ciekawe, jeśli w switchu na wyjściu jest tylko jeden przewód, sygnał (w zależności od podłączenia albo 3D albo DTS) jest ok. Próbowałem z kablami (podmianki, połączenie bezpośrednie), żeby wyeliminować ewentualne uszkodzenie jednego z nich i wszystko na nic. Jeden przewód na wyjściu zawsze podaje prawidłowy sygnał, w momencie podłączenia drugiego urządzenia - kaszana. Stąd prośba - czy wina raczej będzie po stronie switcha i reklamować go czy też może robię coś nieprawidłowo?
 

JackS.

New member
Bez reklam
1. To co kupiłeś (rozgałęźnik HDMI 1/2 MRS Professional), to splitter HDMI, nie switch.

2. Ten splitter nie puści sygnału 3D jeśli do jego wyjść jest podłączony choć jeden odbiornik bez obsługi 3D.

3. Z tego co wiem jedynym dostępnym w Polsce splitterem HDMI, który obsługuje transmisję 3D przy mieszanych połączeniach odbiorników 2D i 3D jest nSplitter Pro.
 
Ostatnia edycja:

plaster73

New member
=> JackS.
Dzięki wielkie za informację.
Trzeba będzie odżałować - zawsze to mniej niż nowy ampli ;)
Pozdrawiam.
 
Do góry