Rozbudowa HKTS60 & Onkyo 608

Mateusz.B

New member
Witam wszystkich serdecznie,

Od dawien dawna zaglądam na forum i zazwyczaj znalazłem odpowiedź bez pisania tematów - tj. zakładania konta ale tym razem już postanowiłem zmienić ten stan rzeczy :)

Posiadam taki zestaw:
Onkyo 608
HKTS 60
Słuchawki Sennheiser HD 555
Wzmak DENON PMA-560
Mniejsza o pokój w którym gra bo za dwa miesiące zmieniamy mieszkanie na dom więc ciężko mi powiedzieć gdzie będzie grało docelowo.
Do rzeczy, od jakiegoś czasu chciałem sprawdzić jak zagra ten set z dwoma typowymi kolumnami podłogowymi - satelitki są ok, ale jednak inaczej to brzmi z dużymi głośnikami z przodu. No i kupiłem za 20 funtów KEFy Cresta 3 tak w formie testu i powiem szczerze już mam 100% pewności że chce mieć normalne fronty. Tylko teraz pytanie do szanownych użytkowników, jakie?
Mogę wypisać tu 10 modeli ale nie ma to sensu, ponieważ nie bardzo mam jak odsłuchać - mieszkam w Anglii i w okolicy nie ma żadnego sensownego sklepu Audio. Z wyglądu od dawien dawna podobają mi się JBL Studio 190, z tym że w nie wiem jak grają, a tym bardziej nie wiem jak dogadają się z Harmanami. Onkyo docelowo mogę zmienić na coś sensowniejszego bo w stereo gra kiepsko, a nie ma też możliwości rozbudowy przez brak wyjścia Pre-out, dobrze mówie? ;) Żeby utwierdzić się w przekonaniu że gra kiepsko kupiłem na próbę DENON'a PMA-560 za 15 funtów i moje odczucia się potwierdziły.
Reasumując:
Jaki nowy, dobrze grający w kinie i stereo amplituner zamiast Onkyo 608? Dobrze gdyby był 7.1 / 7.2
Jakie fronty dołożyć do HKTS 60?
Czy słoń nadepnął mi na ucho skoro podoba mi się dźwięk z z KEF'ów Cresta 3? ;)
Jaki odtwarzacz Blu-Ray kupić który jednocześnie mógłby być odtwarzaczem CD - mamy PS3 ale nie zdaje egzaminu.
Za granie idealne uważam to co słyszę w Senkach HD 555, z tym że do muzyki bez dużej ilości niskich tonów, do kina uważam HKTS 60 za świetny zakup, teraz wasza misja szanowni użytkownicy. Mam nadzieje że znajdziemy jakieś rozwiązanie.
Słuchamy wszystkiego co w naszym rozumieniu jest dobrą muzyką, czyli zaczynając od swingu z lat 30tych przez Rolling Stones, Iron Maiden do nowocześniejszych brzmień i muzyki elektronicznej więc sprzęt musi być uniwersalny. Budżet nie jest mocno ograniczony, ale bez szaleństw :p Czekam na sensowną dyskusję i z góry dzięki.

Pozdrawiam, Mateusz.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
PS3 zdaje egzamin tylko ni epo analogu i trzeba trochę pobawić sie ustawieniami czyli wyłączyć wodotryski typy dithering itp...

Studio 190 dobrze zgraja się z HKTS60.

Fajny z Onkyo to TX-NR809 to taki na start do stereo.
 
Do góry