Revo MONDO i inne radia internetowe

loky

New member
Myślę nad zakupem radia internetowego wi-fi np. takiego. Jak to ogólnie z tymi internetowymi jest, da się już tego normalnie z przyjemnością słuchać? Chodzi mi o jakość z jaką nadają same stacje, nie o konkretne urządzenia. Wiem że nadają w różniej jakości "na papierze", ale to często o niczym nie świadczy. Nie mam jak tego sprawdzić empirycznie i nie chciałbym wtopić pieniędzy bo radyjka są drogie.
Słucham radia kilka godzin dziennie i szczerze mówiąc coraz trudniej mi znaleźć coś dla siebie, częste zakłócenia, w cholerę reklam wszędzie a jak mi się już coś podoba, to nie mogę złapać dobrego sygnału (wawa we Wrocławiu np.).
Będę wdzięczny za opinie o słuchaniu radia internetowego na "dużym sprzęcie", odczucia z głośników komputerowych mnie raczej nie interesują.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
Będę wdzięczny za opinie o słuchaniu radia internetowego na "dużym sprzęcie", odczucia z głośników komputerowych mnie raczej nie interesują.
byłem pewien wątpliwości, bo niewiele sprzętu [jeśli wcale] tego typu ma wyjście audio. w przypadku w/w możesz być spokojny
1fc1c1c2db5852e08ffc380475e26336e7085693732b4ae3e55e646dd0cd6eb8.jpg

i nawet taniej o 20 € ;)

co do jakości to chyba najlepiej, jakbyś wkleił jakiegoś linka streem i ktoś inny udzieliłby informacji co do jakości dźwięku.
kiedyś czytałem, że jeśli liczba słuchaczy przekroczy jakąś tam liczbę, to twórcy stacji radiowej powinni odprowadzać tantiemy do ZAiKS'u. twórcy stacji radiowych bronią się przed tymi opłatami puszczając właśnie muzykę o słabszych parametrach tłumacząc się, że oni nie zarabiają na niej, tylko oni ją promują i jej jakość pozostawia wiele do życzenia.

obawiam się, że jednego jakość zadowoli, a innego już nie.
 

loky

New member
Pro_fill, dzięki za posta. Nie słucham radia internetowego, więc linka nie wkleję, chodzi mi o ogólne odczucia. Wiem, że ten gadżecik został stworzony specjalnie do podłączenia pod stacjonarny sprzęt i to mnie skusiło. Na angielskim ebayu można to kupić od producenta za 60GBP i to jest cena znacznie przyjemniejsza niż za squeezeboxa do podobnych zastosowań.
Kwestia tylko, czy to zagra porównywalnie do dobrze grającego tunera radiowego.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Też stałem przed podobnym dylematem jak Ty. Kupiłem tuner Maximum MR2000. Ma wyjście cyfrowe więc podłączysz go do DAC-a lub wzmaka z wejściem cyfrowym. Przy takim połączeniu da się już słuchać. Przy wyborze takiego tunera z wyjściem analogowym raczej szału nie będzie.Dodatkowo wifi Draft-N. I tuner stacji naziemnych analogowych i cyfrowych. Do tego wejście USB. Moim zdaniem to niezły wybór.
Revo Mondo jest bardzo ładne ale nie ma połowy funkcji tunera Maximum2000. A najgorzej że nie ma wyjścia cyfrowego. A cena tych urządzeń prawie taka sama.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry