Raz jest dzwięk raz nie ma co robić

maroiza

New member
maroiza. Witam , posiadam nagrywarkę Thompsona Scenium i połaczyłem ją kablem HDMI-HDMI z Tv LCD Thompsona INTUIVA. I ciekawostka dzwięk z tunera telewizyjnego w nagrywarce jest normalnie natomiast z płytami DVD jest różnie. Np. DVD Georga Michaela gra OK obraz , dzwięk jest , jak odpalę DVD z koncertem Myslovitz lub INXS dzieku brak . Płyty oczywiscie oryginały. Próbowałem róznych ustawień i nic . Przeczytałem tu na forum że łączycie audio dodatkowym kabelkiem , ale chyba po to HDMI ma przenosić obraz i dzwiek . pozdrawiam i czekam na jakieś odzew.
 

timbot

New member
Bez reklam
moze poszukaj w ustawieniach nagrywarki zeby przez hdmi przesylala dzwiek stereo PCM, bo a nuz nagrywarka wysyla dzwiek przez hdmi oryginalny, niezdekodowany, lub surround

a przy podlaczeniu hdmi do telewizora to niestety do wszystkich tv jakie znam nie da sie puscic dzwieku. ewentualnie zostaje podlaczenie scart lub component z osobnym dzwiekiem (lepiej component oczywiscie, trzy kable do obrazu pelnej rozdzielczosci i dwa do dzwieku stereo)
 
Ostatnia edycja:
Do góry