Ramka cyfrowa LED 46" bez ramki i z USB lub siecią

_MarSs_

New member
Witam wszystkich zorientowanych w telewizorach LCD.
Poszukuję modelu do dość specyficznego zastosowania.
Na czym mi zależy:
  1. Rozmiar 46"
  2. Wysoka jasność
  3. Gniazdo USB dla mediów
  4. Obsługa JPEG, MPEG2
  5. Wąska ramka wokół obrazu
Co byłoby dodatkowym atutem:
  • Obsługa MKV
  • Zdalne sterowanie przez sieć
  • Ethernet i samba
  • Profile czasowe włączania i wyłączania
Zupełnie nie zależy mi na:
  • Tunerze bo nie będzie anteny
  • Zużyciu prądu
  • Jakości pilota
  • 3D
  • ilości gniazd
  • cenie, no może bez przesady - powiedzmy do 8000 ale jak da się taniej to chętnie.
Generalnie chodzi o to, że chcę powiesić ten TV na ścianie jako ramkę do pokazów zdjęć w bardzo jasnym pomieszczeniu. Oświetlenie górne halogenowe, brak okien. Telewizor pokazywałby zdjęcia z podłączonego pendrive lub jeszcze lepiej z zasobu sieciowego smb. Czasem filmy najlepiej MKV 1080 bez głosu. Byłoby super gdyby TV potrafił się włączyć sam rano, rozpocząć pokaz i wyłączyć wieczorem.
Najważniejsze jet aby zdjęcia były w naturalnych kolorach, z wysokim kontrastem, no jak žywe!

Oglądałem różne specyfikacje ale jakoś nie mogę znaleźć modelu z tymi wszystkimi opcjami.
Sony 750 nie odtwarza MKV, Samsungi nie mają profili czasowych...
Pomóżcie proszę...
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba 47VL963 - bezramkowy, bardzo wysoka jakość, usb czyta wszystko (nagrywać też potrafi), ma też profile czasowe włączania i wyłączania.

3d masz przy okazji - to model o bardzo dobrej jakości, świetnej czerni, bardzo dobrych kolorach, a przy okazji fajnie wykonany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb jest model nr 1 na świecie , jedyny taki z moth eye i nazywa się Philips 46 PFL 9707. Wejdź na PW - dostaniesz info.
 

_MarSs_

New member
Dziękuję za przesłane propozycje, poczytałem przejrzałem i rzeczywiście ten Philips wygląda niesamowicie, szczególnie ten strefowy Ambilight mógłby ciekawie się prezentować. No ale jego cena to już raczej górna półka i praktycznie nie używałbym 80% jego możliwości.
Powiem tak, ja wiem że TV im droższy to prawdopodobnie lepszy, ale w tym konkretnym przypadku ten egzemplarz nigdy nie odtworzy czegokolwiek z anteny, bluray czy nawet dvd nie mówiąc już o materiale 3d czy dualgamingu na konsoli!!!
Może trudno się Wam wczuć w moją sytuację ale žona wymarzyła sobie żeby w domu, w przedpokoju, na przeciwko wejścia powiesić na ścianie telewizor i rzeby leciały tam sobie zdjęcia-wspomnienia i takie tam...
Ustawiałem w to miejsce modele które mam do dyspozycji i tak:
Sharp 42e20 prezentował się dobrze wyłączony, ale pokaz zdjęć szczególnie przy zastosowaniu efektu KenBurns traci na jakości i konieczne jest urządzenie do pokazu bo USB jest tylko serwisowe.
Samsung 46c550 pokazuje wszystko ze wszelkich formatów, ale ma obrzydliwą ramkę, wygląda tandetnie i okropnie odstaje od ściany, przy oświetleniu zdjęcia też nie wyglądają zbyt efektownie no i nie ma profili czasowych.
Sony 46hx720 wygląda bardzo dobrze i niby na papierze jest świetny, ale przez sieć nie chce robić automatycznego pokazu zdjęć i nie odtwarza MKV, zdjęcia praktycznie muszą być na pendrive, bo z sieci to tylko kulawe DLNA bez zasobów smb. Może to kwestia przekopania ustawień ale o ile potrafi się wyłączyć przy nieobecności osób, to już się nie włączy do pokazu.

Przyznaję, że strefowy dimming wygląda fajnie, ale czy jest jakiś model bez 3d, z obsługą sieci jak w Samsungach, ale wyglądający z gracją i nie wyzywająco, mało odstający od ściany i z profilami czasowymi???

Aha, ta Toshiba 47VL963 to chyba będzie to o co chodziło ... Muszę ją tylko gdzieś obejrzeć...
 
Ostatnia edycja:

K2U

Member
Ja tę Toshibę widziałem przed zakupem tylko w kartonie, tylko górną krawędź mi w EURO pokazali :D to wystarczyło. Na ścianie wygląda pięknie, jeśli Twojej kobiecie się nie spodoba, tzn że jest bardzo wymagająca ;]
 
Do góry