Radeon HD 2600XT i sprzetowa akceleracja HD.

gregorekzg

New member
Witam,

Bardzo mozliwe ze robie cos zle, ale mam duzy problem z uruchomieniem akceleracji sprzetowej dla filmow, jak uruchomienie filmu 720p zjadalo 80-90% mojego procka-dziadunia tak nic sie nie zmienilo. Stad mialbym prosbe jezeli komus sie to udalo, albo zobaczy w ponizej zalaczonej konfiguracji jakies zonki o rade ;)

System: Win Vista Business SP1
Player: MPC Homecinema v1.0.11.8 (build 421 z filtrami, a potem zaktualizowany do 422)
Karta: His IceQ Radeon 2600XT AGP 256MB
Stery: Najnowsze Catalysty 8.476 (z hotfix'a dla kart na AGP) plus AVIVO driver - sama karta bez problemu sie zainstalowala i w gierkach smiaga (tyle ze nie do nich zostala kupiona)
Kodeki: W systemie to juz chyba tylko dziada i baby brak

Wykombinowalem to tak:

czyli wylaczylem wszystkie wewnetrzne filtry oprocz dzwieku (moze nie potrzebnie dla wszystkich bo chodzi tylko o mkv'y, ale chcialem miec pewnosc ze nic innego nie bedzie mi sie do filmu 'dobierac' - o ile te settingsy dzialaja tak jak ja mysle...)

Nastepnie zalaczylem 2 filtry zewnetrzne (oba powinny wspierac akceleracje, probowalem obu osobno rowniez bezskutecznie):


Tak sa skonfigurowane:


Akcelaracji jak nie bylo tak nie ma. Jeszcze jedna rzecz mi przyszla do glowy do zapytania - bo znalazlem gdzies ze to moze byc tez kwestia filmu ze nie da sie dla niego uruchomic akcleracji sprzetowej (cos z profilami 4.1 i 5.1 dla matrioski ?) - mozna to jakos sprawdzic ?

Jezeli ktos ma doswiadczenia z tymi kartami i wie jak sprawic zeby akceleracja do HD dzialala jak trzeba, a wlasciwie to zeby wogole zadzialala to bede wdzieczny za jakiegos tutoriala :)
Z gory dziekuje i pozdrawiam.
 
Do góry