R81 czy R86

jaszczury

New member
Witam,

Nosze sie z zakupem LCD w najblizszym czasie i obecnie moj wybor to Samsung LE-40R86BD. Telewizorek sadze ze bedzie spelnial moje oczekiwania ale chcialbym sie jeszcze przed zakupem zorientowac jaka jest wlasciwie roznica pomiedzy R81 a R86 :confused: bo nie bardzo je dostrzegam...

Dzieki i pozdrawiam!
 

jaszczury

New member
Istniec istnieje - zapewniam cie o tym :cool: A na dowod masz linka:
- po "inglisz"
http://www.samsung.com/uk/products/television/tftlcd/le26r86bdxxec.asp?page=Specifications

- i po hiszpansku (w Hiszpanii mieszkam i tu bede kupowac)
http://www.samsung.com/es/products/tv/range2007/le32r86bdxxec.asp?page=Specifications

Tyle ze nie sprzedaja go w Polsce. No i tu mam ten problem bo jak na stronce jakiejs jest jeden to drugiego nie ma. A parametry wydaja sie byc te same...

Moze to tylko oznaczenie marketingowe dla roznych krajow? No ale jak wprowadzili dwa numerki to chyba musi byc jakas wiecej roznica pomiedzy nimi:hmm:

A tuner moze byc w obu - to akurat opicuje literka "D" w nazwie
 

jagac

New member
Tak, B/BD to właśnie o to mi chodziło. R81 nie ma DBV-T. Podobnie jak R82. Jeżeli to by miała być jedynie ta różnica to wystarczyłoby jedynie zmienić B --> BD. Może nowsza matryca? I dlatego wypuścili nową serię R86.:roll: Tak sobie gdybam ...
 

shinay

New member
poza tunerem
(bo po co takowy pakowac do krajow gdzie cyfrowy jest nieprzydatny-podnoszac cene)
moze jezykami menu
i przeznaczeniem na "inne kraje"
pozdr
 

jaszczury

New member
Z tego co jak narazie sie zorientowałem to jest to jedyna różnica. Model R86/87 ma tuner DVB-T na pokładzie który swoją drogą moim zdaniem bardzo dobrze działa i jest gwarantowany (że się skonfiguruje) na kilkanaście krajów europejskich gdzie oficjalnie są działające tego typu sieci. Posiadam go od grudnia i muszę powiedzieć że zarówno z TDT (czyli telewizją odbieraną właśnie przez DVB-T) jak i n-ką współpracuje mi bardzo bardzo dobrze. Jak do tej pory jedyna wada jaką znalazłem to te gówniane plastikowe dolne gwinty do montarzu na ścianę. Górne są normalne, metalowe a w te dolne to równie dobrze można nic nie wkręcać bo i tak i tak ci się zedrą już od samego patrzenia na nie...:p
 
Do góry