Q Acoustic 2050i

K@mil

New member
Czy jest ktoś może posiadaczem ww. standów? Może się pochwalić czym je napędza, w jak dużym pomieszczeniu grają itp.
Z jakim ampli można by je zestawić? Denon 1713, Yamaha 573, dały by radę?
Z góry wielkie dzięki za wszelkie info nt. tych kolumn.
Pozdrawiam.
 

K@mil

New member
Ooo wielkie dzięki za info ;)
Ale innych posiadaczy też prosiłbym o wrażenia i info do czego je podpięli.
Pozdr.
 

K@mil

New member
Taki mi zaproponowano do tych głośników właśnie (jeśli chodzi o moje kryteria cenowe oczywiście :) ). Yamaha 673 też kusi.
 

K@mil

New member
Byłem wczoraj na odsłuchu tych głośników. Napędzane przez Denona 1713. No i bajka, jak dla mnie oczywiście :) Góra absolutnie idealna, odpowiadająca moim gustom, bas skontrolowany, ale nie do granic (mógłby być ciut większy, ale wiadomo, że głośniki będą inaczej ustawione w mieszkaniu, niż były w pokoju odsłuchowym - będą bliżej ściany, także bas powinien się ciut bardziej ujawnić). Co do średnicy, naczytałem się że wokale wycofane i pewnie tym się sugerowałem, bo wydawały się stać jakby kawałeczek za resztą dźwięków, ale może to być niepotrzebna sugestia w mózgu :)
Ale głośniki zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie odsłuchowe, nie mówiąc o wizualnym - fantastycznie wykonany biały lakier, po prostu lustro, genialnie się prezentują!

I teraz pytanie, w sklepie nie mieli Yamahy żebym mógł porównać z Denonem.. Sprzedawca powiedział, że Denon lepiej poradzi sobie w stereo, a Yamaha lepsza do KD.
Wziąć Denona 1713 (a może dozbierać do 2113?), czy wziąć Yamahę 673?
Yamaha ładnie zagrała z Missionami M34i, a nie moge jej ocenić z tymi Acoustic'ami. Podoba mi się też bardziej wizualnie, zwłascza czarno-srebrna. Jest też mocniejsza. Poza tym funkcje multimedialne mają podobne z Denonem: DLNA, AirPlay, itp.
Jak sądzicie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szkoda, że nie mieli Yamahy sam mógłbyś porównać co Ci bardziej pasuje. Jak ja byłem kiedyś na odsłuchach to Denon mi bardziej przypadł do gustu. Miał łagodniejszą górę i więcej środka. Jak finanse pozwalają to jest sens dołożyć do Denona 2113.
 

K@mil

New member
No niestety, ani Yamahy tam nie mają, ani Onkyo..
Powiem szczerze, mętlik mam straszny w głowie jak czytam coraz więcej.
Ale musze zawęzić, Denon 2113, albo Yamaha 673, różnica cenowa 200zł na niekorzyśc tego pierwszego, więc nie ma tragedii.
Który lepszy w stereo, a który w KD (będą tylko fronty)? I jak duże to są różnice?
 
Do góry