Pytnie o progessive scan

boss_mike

New member
Z tego co wiem "progressive scan" to cecha zarówno telewizorów LCD jak i odtwarzaczy DVD.

Czy aby zobaczyć taki obraz trzeba mieć zarówno LCD jak i DVD obsługujące "progressive scan"?

Czy mozna ogladać "progressive scan" na telewizorze LCD (który potrafi to wyświetlić) ze źródła DVD z component out, z DVD który "progresive scan" nie posiada?
 

Przemcio73

New member
boss_mike napisał:
Z tego co wiem "progressive scan" to cecha zarówno telewizorów LCD jak i odtwarzaczy DVD.

Czy aby zobaczyć taki obraz trzeba mieć zarówno LCD jak i DVD obsługujące "progressive scan"?

Czy mozna ogladać "progressive scan" na telewizorze LCD (który potrafi to wyświetlić) ze źródła DVD z component out, z DVD który "progresive scan" nie posiada?
Chyba taki obraz nie będzie "przeskanowany" progresywnie. Natomiast, nie wiem czy jeszcze znajdziesz dvd, które nie posiada funkcji progressive scan.
pozdrawiam
 

boss_mike

New member
Używam nagrywarkę Sony RGX7 (chyba bez P.S.) z component out.
Zastanawiam się czy jest sens kupować Panasonic DVD-S52 (progresive scan, konwersja do HD - ten ostatni to raczej chwyt marketingowy) aby poprawić jakośc i tak już dobrego obrazu na Panasonicu 32LX500.
 
Do góry