Pytanie: PIP w TV LCD

Pikom

New member
Ciekaw jestem czemu w większości opisów różnych modeli różnych producenntów nie podaje się informacji czy dany TV ma funkcję PIP (picture in picture) lub jakąś podobną...

Być może szperając na stronach producentów moznaby coś więcej znaleźć, ale w opisach "handlowych" nie ma zazwyczaj nic na ten temat.

Czy to dlatego, że większość modeli NIE MA tego typu funkcji, czy może dla tego, że jest to tak standardowa i normalna w każdym LCD funkcja, że nie ma po co o niej pisać ??
 

gatar

Active member
Bez reklam
Pikom napisał:
Ciekaw jestem czemu w większości opisów różnych modeli różnych producenntów nie podaje się informacji czy dany TV ma funkcję PIP (picture in picture) lub jakąś podobną...
Gdyby dany model miał to marketingowcy danej firmy zadbaliby o to , aby o tym każdy wiedział.

Pikom napisał:
Być może szperając na stronach producentów moznaby coś więcej znaleźć, ale w opisach "handlowych" nie ma zazwyczaj nic na ten temat.
Byc może. Poszperaj sobie. :)

Pikom napisał:
Czy to dlatego, że większość modeli NIE MA tego typu funkcji, czy może dla tego, że jest to tak standardowa i normalna w każdym LCD funkcja, że nie ma po co o niej pisać ??
Nie jest to funkcja standartowa. Patrz pierwsza odpowiedź.
 

km1963

New member
Bez reklam
Pikom napisał:
Ciekaw jestem czemu w większości opisów różnych modeli różnych producenntów nie podaje się informacji czy dany TV ma funkcję PIP (picture in picture) lub jakąś podobną...


Czy to dlatego, że większość modeli NIE MA tego typu funkcji, czy może dla tego, że jest to tak standardowa i normalna w każdym LCD funkcja, że nie ma po co o niej pisać ??

Sam sobie odpowiedziałeś wiekszość nie ma jak ma to się chwali ( marketing )
ups @gatar mnie uprzedził
pozdrawiam
 

Pikom

New member
gatar napisał:
Gdyby dany model miał to marketingowcy danej firmy zadbaliby o to , aby o tym każdy wiedział.

Byc może. Poszperaj sobie. :)

Nie jest to funkcja standartowa. Patrz pierwsza odpowiedź.

Proszę bardzo, poszperałem ;) I pomimo całego szacunku dla uczoności przedmówców muszę stwierdzić, że to nie do końca prawda. Mały przykład - jestem zainteresowany zakupem Panasonica TX-32LX70P, na stronie producenta stoi jak wół napisane grubymi literami "Multiplikacja okien obrazu - PAT" Jest to bądź co bądź funkcja o jakiej pisałem. A w przypadku opisu towaru na stronie AGITO nie ma o tym ani słówka. Wprawdzie na stronie www.audiovideo.com.pl taka informacja już jest, ale w końcu sprawdza się głównie najtańsze oferty na rynku, czyż nie? Wiem, wiem, zawsze trzeba posprawdzać kilka źródeł informacji ;) Ale czasem jakiś drobiazg umyka... A w tym przypadku umknęła dla przykładu na www.agito.pl.

Nie piszę tego by się wykłócać, ale staram się lepiej porównać różne oferty producentów i stąd moje zainteresowanie czy tego typu funkcje są standardem czy nie.

Dzięki za wypowiedzi - dzięki nim już wiem, że nie jest to standard i trzeba uważać na opisy na www.agito.pl :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
A własnie, że prawda do końca. :) Pisałem " to marketingowcy danej firmy zadbaliby o to , aby o tym każdy wiedział" Pansonic był tą firmą i na stronie Panasonica było. Że Agito tego nie podał to już inna sprawa. Wiesz dobrze, ze nie zawsze można wierzyć stronom producenta, a już strono sklepów netowych w szczególności (czywiście nie wszystkie i nie zawsze). U nich (sklepy) nawet ceny bywają za niskie (sie znaczy czarny marketing działa:)).
 

Pikom

New member
Racja, przyznaję bez bicia - informacje na agito są wygodne bo ułożone w spójne tabelki dla różnych modeli i różnych producentów, ale lepiej szukać informacji u producenta.

Jak już pisałem zastanawiało mnie czemu nie podkreśla się tego jako jednaj z istotnych w końcu dla niektórych kupujących funkcji. Zresztą na kilku innych stronach też nie znalazłem tej informacji. A w końcu agito określane jest, także przez użytkowników tego forum, jako wiarygodny i rzetelny partner w interesach... A jako nowicjusz badający rynek staram się od "starych wyg" dowiedzieć co jest a co nie jest istotne dla dokonania wyboru. Jeszcze raz dziękuję za informacje.

Pozdr.
Pikom
 
Do góry