Pytanie o kamere jaką kupić???? PORADA

tommatiz

New member
Witam. Mam pytanie o poradę jaką kamerę kupić. CHcę przeznaczyć powiedzmy ok 1600 PLN na kamęrę tylko zupełnie nie wiem czym się kierować. Chodzi mi o to aby była mała nagrywała w dobrej jakości itd. Czy HD no zupełnie nic nie wiem. proszę o poradę ewentualnie i kilka modeli wartych kupna. Pzdr Tommatiz
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tommatiz... ... powiedzmy ok 1600 PLN na kamęrę tylko zupełnie nie wiem czym się kierować.... ...[/quote napisał:
Niczym, nie masz właściwie żadnego wyboru. Practica. ;)

To naprawdę za mało by kupić coś przyzwoitego. Musisz się liczyć z wydatkiem około 2500-3000zł

Jak ktoś się nie zna na szmpanie to kupije rosyjski za 25 zł (Praktica), a jam ma trochę kasy to francuzki za 300zł (Sony)


Są oczywiście inne firmy inne modele, ale one są dla kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie.

Dla Ciebie ( i dla mnie ) albi POreaktica albo Sony JDR. Zależy jaki masz budżet :D
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:p
pooh1968 napisał:
... ...forum, zdąbądź jakąś wiedzę i dopiero wtedy zadaj jakieś pytanie.
PZDR

Nie gniewaj się, ale co On ma czyta. Gdyby umiał, nie zadawałby takiego pytania. :mrgreen: :mrgreen:


Oczekuję od tommatiz reprymendę na priv :p
Żona poprosiła mnie abym zawiózł ją i jej koleżankę do fryzjera. We wrocławiu, do najlepszego. Koleżanka zamiast mądrze milczeć, głupio zagadała.
"Chcę zmienić fryzurę", A na to mistrz odparł. Pani nie ma co zmieniać. Pani wcale nie ma fryzury. :mrgreen: To tyle o ile chodzi o tommatiz :p
 
Ostatnia edycja:

januszpe

New member
Spóbuję troche podejśc poważniej do Twojego pytania niż poprzednicy
1 wszystko zalezy jakim sprzetem juz dysponujesz rozumiem ze masz TV HD nieważne Full czy ready
2 decydując się na kamerę HD MUSISZ miec na czym odtwarzać filmy HD a więc niezbędnym jest zakup odtwarzacza Blu -Ray
Jeśli będziesz chciał sam montowac fillmy musisz posiadać dobry komputer mój 1,8 Centrino 2Mb ram dysk 80 szybki nie wyrabia się.
Oczywiście do obróbki filmów niezbędnym jest posiadanie dobrego oprogramowania Pinnacl 11+, Ulead 11 z doświadczenia wiem bo je mam nie nadają się.
Sama kamera, wszystkie kamery typu Canon Sony które posiadają tut forumowicze mają conajmniej 3,1Mpixela mniejsza ilość typu Praktica to niby HD.
Dlatego jesli nie chcesz się narażać na koszty proponuję Ci zakup PANASONIC NV-GS330 3 CCD - znakomity na domowe filmy w rozmiarze 16:9 lub 4:3, cena na dziś w allegro ok 1200zł
Flmy łatwe w obróbce Pinnaclem i zaspis na niedrogich płytach DVD
Nie masz szans na wykonanie dobrego filmu za małą kasę tu sprawdza się przysłowie "lepszy wróbel w garści niż gołąbki na dachu"
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
januszpe

Z tym przymusowym zakupem Nagrywarki/Odtwarzacza BD
zeby potem moc ogladac material HD z kamery to troche na wyrost.
W moim przypadku za domowe centrum rozrywki robi moj PC
filmy AVCHD narazie bez efektow ,nagrywam na plyty DVD+R
w jakosci 12MB/s wchodzi mi przecietnie 42minuty ,
plyty DVD sa tanie jak barszcz wiec to chyba obecnie najlepsza opcja .

Dodac nalezy ze przy nagrywaniu w 7MB/s
na plyte DVD mozna upakowac juz okolo 70 minut !!!
 

bemx2k

New member
januszpe

No Ja bynajmniej ogladam wszystkie filmy na TV
a moj PeCet robi tylko za machine do dekodowania i obrobki
kazdy nowy LCD/PDP TV mozna podlaczyc cyfrowo do PC ,
a nawet po analogowym D-SUB ( VGA ) obraz jest perfekcyjny ! !
 
Do góry