pytanie laika

StysieK

New member
Witam

Mam pytanie, dojrzałem do zakupu nowego telewizora i tu moje pytanie.
chce kupić coś do 42" - odległość oglądania to 2.5m.

96% telewizja - na chwilę obecną analog
1% dvd
2% divx
1% ps3

biję się z myślami czy LCD czy PLAZMA
i czy upierać się przy FULL HD i 100Hz.

Jakie telewizorki byście polecili.
czytałem dość uważnie forum i wychodzi mi że plazma to Panasonic, LCD - sharp

Dzięki za podpowiedz.

Pozdrawiam
StysieK
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tych warunkach ja wybrałbym Panasonica 42" PV 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023
prezentacja pomidorów i ich odzwierciedlenia zatkało nas na chwilę. Wydawało się głodni po ciężkim dniu pracy możemy sięgnąć ręką i pokroić je na kanapki. wow !!!
54fecf168a718442med.jpg


następne ujęcie i znów osłupienie - pomarańcze zapachniały w całym sklepie. Może dlatego że odzwierciedlenie było niesamowicie naturalne. Jedynie LCD Loewe podawało tak czystą strukturę jakości i kolorów.
506e7a8cc16c7b5dmed.jpg
 

StysieK

New member
jednak jakoś boje się tych plazm.

jakieś wiatraki, większe zużycie energii, jakieś promieniowania.

ale znowu większa tolerancja na jakość sygnału.

co zrobić.

planuje mieć cyfrowy sygnał, ale chyba niekoniecznie HD
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
StysieK posłuchaj Kikiego, on wie co mówi.

Ponadto Plazma Panasonic 42PV80 nie ma wentylatorów, z tym promieniowaniem to chyba przesadzasz, co do zużycia prądu to poszukaj na forum było o tym wiele razy, nie musisz się tego obawiać.

Ten model w swojej klasie cenowej to bardzo dobry produkt!!! Można by powiedzieć hit....
 

Foxxx24

New member
StysieK

W pełni się zgadzam z kolegą marciniozo!!:eek:k:

Bierz spokojnie 42PV80,tak jak Ci radził Kiki bo zna się na rzeczy i nie masz się co martwic bo to świetna plazma i za te cenę nic lepszego nie znajdziesz,a zobaczysz jak podłączysz,że nie będziesz żałował nawet jeśli zechcesz miec Blu-Ray:)


Pozdrawiam
 

StysieK

New member
no tak, ale wg tego co wyczytałem na forum wynika że przy mojej odległości od tv optymalny będzie 37"
siedzę między 2.5 - 2.7m.

czy ta plazma tylko w 37" też jest taka dobra ??? acha i jak ona sobie radzi w jasnych pomieszczeniach ???
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panasonic TH42PV80, czy panasonic TH37PV80 w zasadzie różnią się tylko wielkością.

Co do optymalnej odległości od TV to rzecz względna....
O tym też było bardzo dużo na forum!!!
 

lon

New member
Nie bierz LCD. Do odbioru TV tylko plazma!! Ja też długo się zastanawiałem i nawet kilka razy zmieniałem decyzję - ostatecznie kupiłem Panasonica 42PY800 i absolutnie nie żałuję. Nie ma nic lepszego od plazmy.
pozdrawiam i życzę dobrego wyboru:D
 

rychu

New member
ostatnio u kumpla oglądałem LCD sony 40w4000 i obraz całkiem ok ale nie ma 100hz, to proponuję 40w4500 bo ma 100hz. Ja osobiście kupiłbym pv80 :)
 

StysieK

New member
mam pytanie rozumiem że sygnał SD to oznacza mniej więcej sygnał analogowy, natomiast sygnał cyfrowy z kablówki nie podchodzi już pod definicję sygnału SD ???

bo jeśli tak to ja zamierzam mieć sygnał cyfrowy (ze SPRAY'a) a może nawet cyfrowy HD.

więc może wtedy jakieś LCD będzie fajniejsze ??? 37" 100Hz ???
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie do końca - sygnał SD oznacza standardową rozdzielczość 720x576. Także cyfrowo.
Sygnał cyfrowy z definicji jest lepszy od analoga / chociaż z tym to różnie - zależy od nadawcy /.

Ale cały czas jest to standardowa rozdzielczość.
Prawdziwą jakość zobaczysz dopiero przy rozdzielczości HD. I tutaj zarówno LCD jak i Plazma dobrze sobie radzą.
Przy SD to już różnie.
 

babylock

New member
marciniozo napisał:
Nie do końca - sygnał SD oznacza standardową rozdzielczość 720x576. Także cyfrowo.
Sygnał cyfrowy z definicji jest lepszy od analoga / chociaż z tym to różnie - zależy od nadawcy /.

Ale cały czas jest to standardowa rozdzielczość.
Prawdziwą jakość zobaczysz dopiero przy rozdzielczości HD. I tutaj zarówno LCD jak i Plazma dobrze sobie radzą.
Przy SD to już różnie.

No właśnie , czy jako, że nie dysponuję kwotą 3000zł mam pytanko. Czy biorąc Panasa 37 PV8 o rozdziałce 1024 dyskwalifikuję się w oglądaniu kanałów HD i oglądaniu blue ray. Czy żeby dojrzeć różnicę muszę jednak zakupić cos w stylu PY80 o rozdzielczości 1900
 

Foxxx24

New member
Nie dyskwalifikujesz się do oglądania materiałów HD i Full HD,ale przy PV8 tv będzie przeskalowywał w dół rozdzielczośc podaną ze źródła np Blu Ray i różnica będziesz zauważalna.

Ale jeśli masz już kupic model HD Redy to zdecydowanie PV80 ( cena około 2200zł ),a nie PV8.:)


Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Babylock w niczym się nie dyskwalifikujesz !!!!!!!

Posiadam Plazmę 42PV80 i do tego odtwarzacz Blu-Ray Panasonic BD35 i obraz z płyty BD to poezja!!! Wszystko działa super. Podobnie jak kanały Canal+ HD, czy Polsat Sport HD! Także gorąco polecam tą plazmę dobra jakość za rozsądne pieniądze.


Pozdrawiam
 

babylock

New member
Foxxx24 napisał:
Nie dyskwalifikujesz się do oglądania materiałów HD i Full HD,ale przy PV8 tv będzie przeskalowywał w dół rozdzielczośc podaną ze źródła np Blu Ray i różnica będziesz zauważalna.

Ale jeśli masz już kupic model HD Redy to zdecydowanie PV80 ( cena około 2200zł ),a nie PV8.:)


Pozdrawiam

PV8 jeśli dobrze doczytałem różni się od PV80 kontrastem 1:10 000 w 80 jest 1:15 000. Poza tym gniazdami połączeniowymi.

Patrząc na różnicę ceny między PV80 a PY8 (Euro rtv AGD) to jest ona nieduża, czy warto dopłacać do PY8 (1920x1080).

Czy naprawdę jest taka kolosalna różnica przy oglądaniu kanałów HD w plazmie o rozdziałce 1024 i 1920, że lepiej doskładać do np Panasa 42PY8.
 
Do góry