Pytanie do użytkowników amplitunerów Onkyo/Pioneer/Marantz funkcja oglądania tv podczas słuchania radia

euro01

New member
Niestety prawdopodobnie czeka mnie wymiana amplitunera. Mam niepokojące trzaski podczas słuchania, a po chwili w ogóle wyłącza się wzmacniacz. Był już w serwisie parę razy, ale nie zauważono z czego może to wynikać. Ale to tak poza tematem, wracając do sedna.
Obecnie posiadam Onkyo TX-NR515, z którego jestem bardzo zadowolony ze względu na dźwięk i funkcjonalność. Jeżeli chodzi o to drugie, to amplituner umożliwia podgląd obrazu z HDMI (cbl/sat) podczas słuchania radia lub płyty CD i to rozwiązanie jest dla mnie po prostu świetnie. Już bardzo przyzwyczaiłem się do tego rozwiązania i często np. podczas oglądania imprez sportowych zamiast komentarza słucham swoich ulubionych audycji radiowych lub płyty CD.
Niestety wiele obecnych amplitunerów nie ma możliwości słuchania radia i oglądania obrazu z HDMI. Jeżeli chodzi o słuchanie CD to już w tym względzie jest lepiej.
Jak wyglądają takie rozwiązania w przypadku nowych amplitunerów Onkyo (636/646) lub Pioneer (np.VSX-930) czy Marantza np. SR5010. Czy użytkownicy byliby w stanie odpowiedzieć, czy słuchanie tunera FM umożliwia oglądanie w tym czasie obrazu z HDMI?
Wybrałem te trzy marki, bo akurat ich brzmienie jest najbardziej odpowiadające moim preferencjom.
 

werf

Active member
Bez reklam
Potrzebujesz czegoś takiego co się zwie (Instaprevue) . Zdaje się że już wszyscy producenci odeszli od tej funkcji
 

euro01

New member
Chyba nie chodzi o Instaprevue. Dokładnie chodzi o to, ze źródła, które nie mają wejścia HDMI pokazują obraz z ostatniego źródła, które było podłączone, a dźwięk np. z tunera lub z wejść analogowych (cd).
Cytując z instrukcji "Odtwarzanie video i audio z różnych źródeł"
 
Ostatnia edycja:
Do góry