Pytania totalnego lalika

Rintin

New member
Witam

Z hdtv nigdy nie mialem stycznosci czekam na dostawe telewizorka ktory nabylem jest to samsung le32r82b i mam kilka pytan z nim zwiazanych.Chcialbym ogladac filmy w hd z komputera np skompresowane w x264 czy tez rozne demka hd.Jaki kabel potrzebuje kupic zeby byla jak najlepsza jakosc i wszystko smigalo jak nalezy ?.HDMI dvi ? czy inny ?.Jest to tv hd ready jak jest z filmami w najwiekszej rozdzielczosci czyli 1080p ? po odpaleniu na komputerze przy tym telewizorze zobacze czarny ekran i nic nie bedzie ? czy tv przeskaluje ta rozdzielczosc ? czy jak to bedzie ?. Kolejna sprawa czy moj komputer udzwignie hd ?.

athlon 3000+ @ 2.7ghz
1gb ddr ram
7900gto@gtx 512ddr
plyta nforce 4 sli

no i chyba tyle starczy z parametrow

A i jak z kodekami x264 co po koleji instalowac czy gryza sie z kodekami divx/xvid ?.Jaki player ?.

Prosze o odpowiedzi na moje mnie pytania :).

Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
1. - zainstaluj K-Lite Codec Pack /tylko nie basic/
2. - pobierz jak Ci kolega Bartek200 radzi KMP Player
3. - 7900gto ma wyjście DVI a le32r82b ma HDMI więc musisz zaopatrzyć się w kabel DVI-HDMI oraz jakiś kabelek do dżwięku z karty muzycznej
4. - TV przeskaluje Ci rozdzielczość - ewentualnie w ustawieniach karty sam sobie ustawisz optymalne parametry wyjściowe
5. - twój zestaw uciągnie filmy HD ale na 1080p na pewno będą problemy ze "skokami"

pozd
 
Do góry