PUS7502 czy PUS7334

makila

New member
Hej,
Mam możliwość wymienić mój 49PUS7502 na 50PUS7334.
Czy taka zamiana ma sens?
Z tego co wyczytałem to 7334 rożni się tym, że ma Dolby Vision i Atmos.
Dajcie znać co myślicie o takiej zamianie.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Pus 7502 jest na panelu 120 Hz a ten drugi nowy model jest na 60 Hz panelu , ja mam model 55pus7272 i jak na razie nie mam zamiaru wymieniać z powodu : bdb obraz , ogólnie działanie tv jest na wysokim poziomie , ewentualnie jak bym wymieniał to na model 55pus8303
Co do Dolby Vision i Atmos , nie biorę tego pod uwagę bo nie jest mi to potrzebne do niczego
 

makila

New member
@Karol1976: 120Hz na plus, z jakości obrazu też jestem zadowolony na swoim 7502, jedynie czerń mnie w pełni nie satysfakcjonuje i wiem, że nie jest to OLED i za dużo nie można wymagać i się zastanawiam czy z Dolby Vision będzie poprawa z racji innej kontroli jasności wyświetlanego materiału (głównie Netflix i filmy 4k przez Kodi). Co do Atmos to raczej tego nie wykorzystam ale warto mieć.

@FanKosmosu: Czy różnica między Dolby Vision a HDR będzie aż tak widoczna? I co rozumiesz przez "nowszą platformę sprzętową"?

@Kiki: Wymienić w sensie: ojcu spodobał się mój TV i też by chciał mieć taki "ze światełkami" i stąd możliwość wymiany bez dopłaty.

7334 ma tak jakby węższą ramkę bo nie posiada głośnika na dole,a u mnie dźwięk idzie przez soundbar i jakoś ładniej by to wyglądało na ścianie.
 

FanKosmosu

New member
@makila różnica między HDR10 a Dolby Vision jest jak najbardziej widoczna, ZWŁASZCZA na telewizorach z jasnością poniżej 500 nitów (np. Philips 7354 czy TCL EP68 ). Co do platformy sprzętowej, to nowe Philipsy, nowe Sony i nowe TCL mają nowy chipset firmy Mediatek z większą ilością pamięci RAM i optymalizacją pod Dolby Vision (2 tryby sprzętowe: DV Bright i DV Dark). Android TV hula na nowych chipsetach i aktualizacje będą łatwiejsze. Android TV potrafił nieźle zamulać na starym chipsecie np. w Sony XF90.
 
Ostatnia edycja:
Do góry