PS50C450 vs LE40C650

armbi

New member
Mam budżet około 3000zł. Te dwa modele mieszczą się w tej kwocie. Czytam juz trochę to forum - mało jest opinii na temat w/w plazmy, natomiast ten LCD ma mnóstwo pozytywnych opinii. Brałbym plazmę, ze względu na przekątną, ma też USb na którym bardzo mi zależy, ale... No właśnie. BYłem dziś w Euro i widziałem w akcji oba panele. I nie wiem skąd tyle zachwytów nad czernią w plaźmie. Może dlatego, że to dość stary model, ale on w ogóle zalatuje jakąś szarzyzną, czerń jest grafitowa. Natomiast ten LCD ma obraz po prostu bajkowy - czerń soczysta, nasycona, reszta kolorów podobnie, niewielkie refleksy matrycy. I teraz moje pytanie - czy to kwestia ustawień i marketingu w sklepie, czy jednak ten LCD, przynajmniej kolorami i podświetleniem, bije na głowę tę plazmę?
 

pinok

New member
Plazma przy tak mocnym oświetleniu jakie masz w marketach tak będzie wyglądać. W domu przy normalnym oświetleniu albo w ciemności będzie dokładnie odwrotnie. Na plazmie czarny będzie czarny a na LCD matryca będzie świecić.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Plazma przy tak mocnym oświetleniu jakie masz w marketach tak będzie wyglądać. W domu przy normalnym oświetleniu albo w ciemności będzie dokładnie odwrotnie. Na plazmie czarny będzie czarny a na LCD matryca będzie świecić.

Wejdz sobie na avforums i pooglądaj porównania najlepszych obecnie panasów z nowymi lcd pod kątem czerni - cóż, przy zgaszonym świetle na czarnym ekranie plazmy świecą identycznie jak lcd, ekran jest tak samo szry i nic z tym nie zrobisz, sorry stary ale czasy w których wielu wierzyło w mityczną czerń plazm dawno minęły - luminofor świeci i tyle. Jak zjedziesz z podświetleniem lcd do poziomu jasności plazmy czyli plus minus 150cdm to w Lcd czerń jest identyczna.
 

digitalus

Banned
lcd to telewizory dla masowego klienta
wystarczy podlaczyc taki lcd do analogowej kablowki lub anteny zewnetrzenej i bedzie placz, dlaczego taka kiepska jakosc obrazu, w sklepie dzialal tak dobrze. jesli chcemy uzyskac mozliwe najelpsza jakosc obrazu sd to najlepiej kupic plazme o rozdzielczości 1024 x 720. lg , samsung lub panasonic. wydamy mniejsza sume a efekt bedzie lepszy niz w lcd za 5000 zl
http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/976/t/telewizyjny-dylemat-jak-wybra-dobry-telewizor
Jeżeli jednak koniecznie chcesz kupić nowoczesny telewizor, warto zainteresować się modelami plazmowymi, gdyż zdecydowanie lepiej radzą sobie z sygnałem SD niż urządzenia LCD. W porównaniu z LCD plazma umożliwia wierniejsze odzwierciedlenie naturalnych barwy, ma lepsze kąty widzenia (prawie takie jak przy kineskopach), a czas reakcji jest na tyle krótki, że na pewno nie zauważysz charakterystycznego dla LCD smużenia.


http://www.youtube.com/watch?v=I9srWo1Ikd0
http://www.hdtv.com.pl/forum/509065-post1556.html
kilka cytatow.

Żeby nie było niedomówień : ten telewizor nie zabłyśnie na sklepowej półce. W takich warunkach
nie pokona elcedeków. Jednak w domu, po dokonaniu odpowiednich ustawień i zgaszeniu światła,
rozjedzie je niczym walec. I jeszcze jedno za 600 zł więcej można miec wersję 46 calową. Jak dla mnie bomba. dotyczy plazmy panasonic TX-P42G20


to telewizory LCD zwyciężą w walce o masowego klienta. Przewaga już jest wyraźna. Oczywiście plazmy wcale nie są gorsze (a najczęściej są nawet lepsze od LCD), ale kupuje je mniejszy odsetek użytkowników.Z kolei plazma trafia głównie do domów zaawansowanych użytkowników i miłośników kina domowego. Większość producentów postawiła już jednak na LCD

najciekawsze jest to ze sony na swojej stronie tez przyznaje ze w domowych warunkach plazma zagra lepiej niz lcd.cytat
Ekrany plazmowe znacznie lepiej sprawują się w domu.
 
Ostatnia edycja:

armbi

New member
Biorę już pod uwagę tylko te dwa modele. Ale na pierwszy rzut oka w sklepie, le40c650 pod względem wyświetlania kolorów miażdżył tę plazmę. A może to też dlatego, że to po prostu jedna z tańszych plazm, w końcu to wypust z czwartej serii samsunga.

Mam jeszcze pytanie - czy w sklepie podłącza mi mój dysk z filmem. bo nie ukrywam, ze na odtwarzaniu mkv najbardziej mi zależy.
 

armbi

New member
jak będziesz z dyskiem w sklepie to żuć okiem na LD650,tam na pewno pójdzie MKV,w c650 może być problem z USB

LUPO właśnie C650 nie ma żadnych problemów z czytaniem mkv, co więcej filmy wg wszelakich opinii chodzą płynnie, bez względu nawet na NTFS czy FAT dysku przenośnego. LG może i odtwarzają mkv, ale nawet na tym forum było wiele zapytań o problem z filtrowaniem dźwięku w DTS, w który to mkv-ki sa najcześciej wyposażone.
 

LUPO78

Banned
ja nie stwierdziłem że ma problemy z odtworzeniem MKV,tylko że ma problemy z samym USB-przestaje działać,a wtedy nic ci po tym MKV jaku USB zdechnie
co do DTS tu się zgodzę z tobą że w LG nie idą
 

armbi

New member
BYłem dziś w Euro, chciałem przetestować odtwarzanie plików mkv w w/w modelach i ku mojemu zaskoczeniu w obu co kilkanaście sekund ciął sie dźwięk, a w plazźmie pk350 w ogle dźwiek rozmijał się z obrazem! Mam dysk przenośny LG 320GB, film w mkv ma 720p 5,37GB. I teraz moje pytanie: czy to wina dysku, czy usb nie radzi sobie z taka wielkością? Bo p ile w LG ludzie generalnie skarżyli sie na słabe odtwarzanie mkv, o tyle w tym samsungu c650 wszyscy zgodnie podkreślają, że mkv chodzą bez zarzutu z dysków przenośnych.

Miałem dziś kupic TV, ale zastanawiam się co z tym dźwiękiem.
 

cactusek

New member
Bez reklam
C650 czasami używam u rodzinki i mkv tnie jak najęte przy 1080p - kompletnie nie idzie oglądać, przy 720p zwykle jest ok, ale zdarzają sie momenty że przytnie, np szybko zmieniający sie krajobraz lub obracająca się kamera. Ogolnie przy 720p jest ok przez 98% czasu.
Zreszta identycznie było przy plazmie Samsunga C550, materiał mkv 720p zwykle działał płynnie z paroma wyjątkami, natomiast Avatara (około 11GB) 1080p nie dało się oglądać ani przez chwilę.
Testowałem na szybkim penie i dysku zewnetrznym.
 
Ostatnia edycja:

armbi

New member
Ale czego to wina, jak myslisz? Czy odtwarzacz blu-ray byłby rozwiązaniem? Mam na mysli blu-ray z podpiętym do niego dyskiem zewnętrznym. Ale z drugiej strony to usb o kant dupy rozbić.
 

cactusek

New member
Bez reklam
A po co ci BR? Najpopularniejszym rozwiązaniem obecnie są odtwarzacze multimedialne HD np Xtreamer lub WD TV i podobne. Dziesięć razy wieksze mozliwosci od BR i niższa cena.
Telewizory mają chyba wciąż za słabe procki do odtwarzania takiego strumienia danych, nie dają rady tego zdekompresować w locie, z 720p jest jeszcze ok ale 1080p to juz za dużo. Samsung i tak ma jedne z lepszych wbudowanych odtwarzaczy.
 

armbi

New member
Dokładnie! Bo gość podłączył mi do plazmy ps50c450, chyba jeden z najstarszych z serii samsunga, sam twierdził, że pójdą tylko mp3 i jpg, ale nalegałem i ku jego zaskoczeniu wzięło ten mkv 720p, ale właśnie cięło dźwięk. To samo w nowszej serii C650, czy w led C6000. Pomyślałem, że to może być dysk za wolny, ale skoro mówisz, że i Ty takie lagi widzisz, to będzie wina usb. Szkoda, bo to mi jest najbardziej potrzebne w nowym TV. Nawet dysk przenośny pod to kupiłem, a tu taka niespodzianka.

A co do tych odtwarzaczy to Xtreamer poniżej 500zł nie schodzi, a BR LG za 374 zł mozna wyrwać.

Chociaż sorry, widzę właśnie OM FULL HD PATRIOT za 329 zł. Tylko pytanie czy jak podepnę do niego dysk zewnętrzny to czy nadal nie bęzie ciął, bo niby film cały czas idzie z hdd przez usb.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Xtreamer trzyma cene bo jest najlepszy (moim zdaniem) i naprawde warto kupić taki odtwarzacz, te wbudowane w telewizor zawsze mają ograniczenia i liczne wady, poza tym taki odtwarzacz daje ci dostęp do sieci i twoich dysków na komputerach domowych a nawet bezpośrednie sciąganie napisów z neta. Więcej poczytaj w dziale sprzęt na forum.
Od czasu do czasu pojawiają sie używki na allegro za ok 350zł, możesz polować na takiego.
A jak nie to kup coś tanszego, WD Ferguson lub podobne ale mają gorszy soft i mniej wspierany.
Odtwarzacze te podłączasz do telewizora przez hdmi i nic nie będzie cieło, chyba że wyjątkowo wypasione i źle skompresowane filmy 1080p. Pisze o Xtreamerze, tych tańszych nie znam za bardzo.
 

armbi

New member
Czyli odtwarzacz przez hdmi do TV, a do odtwarzacza dysk zewnętrzny przez USB, tak? Bo w opisie jednego odtwarzacza WD przeczytałem o instalacji dysku zew. w tym odtwarzaczu.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Cześć ma mozliwość instalacji wewnątrz dysków 2.5 cala, inne tylko po usb, ale w tym wypadku transmisja po usb nie jest wąskim gardłem.
Kupując taki odtwarzacz i podłączając go skrętką do swojej domowej sieci i tak 95% materiału bedziesz puszczal bezpośrednio z kompa. Można tez po wifi ale wtedy cześć filmów 1080p też może przycinać.
Ogólnie dyskusja nie na tej dział i zaraz ktoś to wykasuje więc wiecej info poszukaj w odpowiednim miejscu na forum.
 
Ostatnia edycja:
Do góry