Ps50b550+n+denon avr-1509 - pomocy

rabinhut

New member
Witam

Kupiłem Samsunga PS50B550, mam tv N z dekoderem cyfrowym i amplituner z 5-ma głośnikami.

I kompletnie nie wiem jak to wszystko zgrać ze sobą - chodzi głównie o dżwięk.

Obecnie mam tak:

1. Obraz:
TV mam podłączony HDMI z dekoderem n-ki
2. Dżwięk:
Dekoder n-ki mam podłączony z amplitunerem kablem optycznym

Oglądając TV jest ok, ale problem się zaczyna kiedy chciałbym posłuchać muzyki lub obejżeć film z USB. Muszę przestawiać głośniki zewnętrzne na telewizyjne.

Czy jest jakiś sposób, żeby dżwięk z PS50B550 wysłać do amplitunera denon i nie majstrować pilotami ?

Dzięki za info
 

rabinhut

New member
Nie działa w ten sposób :-?
W amplitunerze mam 3 wejścia HDMI
1.DVD/HDP
2.TV/CBL
3.MONITOR
Z tego co mówiłeś to n-kę podłączyłem do TV/CBL ale z pozostałych wejść nie ma sygnału do TV (TV każe sprawdzić podłączenie).
Normalnie ręce mi już opadają, trochę techniki i człowiek się gubi...
 

msmyla

New member
Ja mam co prawda inny amplituner, ale i obraz i dźwięk 'puszczam' właśnie przez amplituner. Z tego, co się orientuję, to ten Denon nie ma niestety audio over hdmi, także jest potrzebny kabel optyczny. No ale ja mimo wszystko nie widzę problemu.

N-ka do amplitunera przez HDMI + optyczny
Amplituner do telewizora kablem HDMI
Na telewizorze ustawiasz 'głośniki zewnętrzne' i nic nie zmieniasz

A jeśli chcesz z telewizora wysłać dźwięk do amplitunera (choć nie wiem, co to ma wspólnego ze słuchaniem muzyki czy oglądaniu filmów z USB - odtwarzacz DVD podłączasz tak samo, jak n-kę, no tylko wiadomo, połączenie amplituner->telewizor pozostaje jedno - poprzez HDMI), to też nie ma problemu. Z tyłu telewizora jest wyjście - podłączasz kabel optyczny i prowadzisz do amplitunera.

No czyli ogólnie to tak wygląda:

n-ka -> amplituner - HDMI + optyczny

jakieś inne urządzonko, konsola, odtwarzacz itp. -> telewzior - to samo (HDMI + optyczny/coax)
amplituner

amplituner -> telewizor - HDMI

telewizor -> amplituner - optyczny (chyba tylko do oglądania telewizji naziemnej, no chyba że B550 mają wejście USB)
 

LUPO78

Banned
pisałem z autorem wątku na priw i miał problemy też z obrazem jak dobrze pamiętam przez hdmi,ale fakt jest że tak też może być jak podałeś plus drugi optyk z tv do ampka bo gość chce mieć też dźwięk z tv na ampku
 
Do góry