Ps3 jako odtwarzacz CD w zestawie stereo

empikat

New member
Witam,
Jestem na etapie zmiany KD na zestaw stereo. Po półrocznej zabawie z Marantzem Sr7001 i Klipschami 52 okazało sie, ze 85% czasu uzywam tego do słuchania muzyki (smooth jazz, acid jazz, Sting, BNL itp), filmów nie ogladam za duzo (jesli juz to nie super produkcje z masa efektów tylko cos troche ambitniejszego).
Moj wybór padł na NAD 326 lub CA 640 ktory zastąpi mi na półce Marantza sr7001. Problem jest z odtwarzaczem cd. Z racji tego, ze chce uniknac dodatkowych kosztów muszę zostać przy tym co mam - czyli Ps3.
Miał ktoś doswiadczenia jak sprawuje sie to urządzenie z tego typu wzmacniaczami stereo? Jesli chodzi o odtwarzanie muzyki jak to mozna odnieść go do klasycznego cd, ile musiałbym przeznaczyć pieniedzy na CD zeby odczuć jakaś różnicę?
Pozdrawiam
 

Redundantor

New member
Odpowiem na podstawie własnego doświadczenia. Takie samo pytanie zadałem sobie jakieś 2 miesiące temu.

PS3 (tylko - dvd wypadło) podłączam do amplitunera. Jeżeli chodzi o muzykę to nie ukrywam nie jest to na pierwszy rzut oka ideał. Po pierwsze pracuje wiatrak (raz ciszej raz głośniej) po drugie napęd (też jakieś stuki wydaje).

Wyeliminowałem tylko to drugie - zgrywając CD na dysk PS3 (w najlepszej możliwej jakości w formacie ANTRAC. Osobiście nie słyszę różnicy - ale audiofil ze mnie żaden. http://www.sony.net/Products/ATRAC3/overview/index.htmlhttp://www.sony.net/Products/ATRAC3/overview/index.html

Ale na pewno CD oddzielne będzie lepsze - nie tylko względem dźwięku - wprost z płyty bez stukania. Po drugie pewnie z 4x mniej energii zużywa.

Za PS3 przemawia to, że ponoć obsługuje SACD, co jest formatem bardziej "audiofilskim". Moim zdaniem już lepiej dokupić używany cd player.
 

Maxavelli

New member
SACD obslugiwaly tylko poprzednie wersje PS3 - 20 GB i 60 GB. Nowe (niekompatybilne z grami na PS2) juz obslugi SACD nie maja...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Redundantor napisał:
Ale na pewno CD oddzielne będzie lepsze - nie tylko względem dźwięku - wprost z płyty bez stukania. Po drugie pewnie z 4x mniej energii zużywa.
Raczej z 10-15x.
NAD525BEE zużywa 5-10W mocy czynnej, PS3 tak od 100-150W... PS3 przy NADzie to mały huragan.
 
Do góry