PS3 i X-Fi Titanium - brak DTS i DD 5.1

k4cz0r

New member
Witam wszystkich. Mój pierwszy post i mam nadzieję nie ostatni. ;)

Do rzeczy, kupiłem wcześniej X-Fi XtremeAudio, żeby podłączyć PS3 pod moje głośniki [Logitech X-540; łączę oczywiście PS3 do karty Toslinkiem, a głośniki normalnie mini-jackiem]. Niestety nic mi po tym, bo Audio nie obsługuje DD ani DTS więc byłem skazany na stereo. Mając takie głośniki przez 2 lata zbyt się przyzwyczaiłem do bzyczenia kul za plecami i dźwięku 5.1 więc prędzej lub później musiałem kartę wymienić na przez wszystkich polecaną X-Fi Titanium. Zmieniłem...i nic. Karta podłączona, sterowniki najnowsze zainstalowane, enkodery DD Live i DTS Connect zainstalowane i włączone a DTS i DD jak nie było tak nie ma. Jedyna różnica, że na X-Fi Audio podczas gdy powinno coś grać, było bzyczenie. Teraz po prostu jest cisza, lecz w ustawieniach dźwięku Windowsa pokazuje, że bez przerwy coś gra [nawet gdy nic nie powinno, screena nie dam bo nie mogę jeszcze :p]...a dźwięki są tylko w menu PS3 [i wtedy pasek w ustawieniach zachowuje się normalnie].

DTS i DD w systemie działają normalnie, tzn. DTS tylko w PowerDVD. Gdy odtwarzam płytkę w WMP [konkretnie Kabaret ani Mru Mru :) Jedyny pełny DTS jaki mam] to tam jest cisza. Lecz np. Zabójcza Broń w WMP działa normalnie lecz tam jest Dolby Digital Plus [logo na WMP].
I ostatnia być może istotna sprawa. W screenach z Console Launchera zauważyłem że wszyscy mają dodatkowe zakładki Dolby Digital EX i DTS-ES...mnie ich brak. Mam tylko loga "Dolby Digital Live" i "DTS Connect", pozostałych dwóch brak tak samo jak i zakładek z nimi i jest tylko zakładka "Encoder" do Live i Connecta.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Screeny:

beztytuuus.jpg


beztytuufzl.jpg


Pozdrawiam,
 
Do góry