Ps3->amplituner->tv

Jericho

New member
Mam pytanko odnośnie podłączenia ps3 do tv i amplitunera

Posiadam ps3 (zastosowanie: gry i odtwarzacz BD), który obecnie jest podłączony do tv Samsung LE27S71B przez złącze hdmi (z jakości obrazu jestem zadowolony). Planuję w najblizszym czasie zakupić ampli Onkyo 606sr wraz z głośnikami Jamo S416+HCS 3+Sub 200, a w przyszłym roku tv obsługujący full hd. I stąd moje pytanie... jak to "ustrojstwo" podłączyć żeby grało i buczało jak należy ;). Wiem, żebym miał możliwość odsłuchu dźwieku w formacie 7.1 true hd, ps3 musi być podłączone do ampli przez hdmi, a ampli do tv też przez hdmi, ale... Przy telewizorze obsługujacym 1080p ps3 musi być do niego podłaczone bezpośrednio, bo z tego co udało mi się doczytać rzeczone Onkyo nie prześle do tv sygnału 1080p tylko 1080i.
Czy istnieją rozłączki hdmi, które podpięte do ps3 dadzą sygnał jednocześnie do ampli i do tv ?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem powinno dobrze śmigać w konfiguracji PS3 --> ampli -- > TV - wszystko kablami HDMI.
Ale mogę się mylić ;)

To Onkyo potrafi zrobić upscaling z sygnału SD do 1080i maksymalnie, ale jeśli dostanie 1080p to nawet zwykły rozgałęźnik sobie z tym poradzi więc ten ampli również powinien.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Onkyo 606 jest znakomitym budżetowym amplitunerem wyposażonym w HDMI 1.3. Bez problemu prześle obraz Full HD z paletą deep color do każdego telewizora wyposażonego również w HDMi klasy 1.3.

To co przeczytałeś (limit do 1080i) dotyczy tylko upscalingu po HDMI źródeł SD np. DVD, telewizja cyfrowa nie-HD itp. Możesz dać sobie spokój z tym tanim bajerem w Onkyo 606, bo lepszy o 2-3 klasy upscaler do pełnego 1080p masz już wbudowany w Playstation 3 oraz w twój przyszły telewizor. Tanie amplitunery (poniżej 5000 zł) mają bardzo słabe sekcje wideo.

Faktycznie, aby uzyskać Dolby TrueHD musisz połączyć audio poprzez HDMI 1.3.

Wystarczą Ci 2 kabelki HDMI 1.3 (PS3<---->amplituner<----->telewizor), żeby wszystko to połączyć (audio i wideo idzie razem 1 kablem, interfejsy HDMI 1.3 w Onkyo 606 oraz Playstation 3 to potrafią ;) ).

Miłej przygody z HIFI życzę :cool: . Moja Yamaha 663 też niezła :cool: .
 
Ostatnia edycja:

omnidruk

New member
No właśnie , niekoniecznie ! Mam taki problem : płyty BR , mam w DTS-HD 7.1. ale PS3 nie ma dekodera , ani nie wysyła sygnału po HDMI (tylko pcm-7.1.)do AV. Natomiast AV Onkyo, już ma DTS-HD 7.1. Czy można puścić sygnał audio do AV , by tam przetworzył w DTS-HD 7.1. lub czy jest jakaś nakładka na PS3 z DTS-HD 7.1. ?
PS3 przetwarza sobie DTS-HD 7.1. do DTS 5.1. i taki sygnał puszcza na AV.
Czy jednak nie szukać odtwarzacza BR zamiast PS3?:roll:
 

Bambolo82

Banned
Masz coś źle poustawiane w opcjach, bo PS3 ewidentnie ma bebechy dekodujące Dolby Digital TrueHD oraz DTS Master Audio.

Sprawdź kable (czy aby na pewno masz kable ze specyfikacją HDMI 1.3? obojętnie, markowe, nie markowe muszą mieć 1.3), sprawdź opcje w konsoli. Musi działać.

Masz zestaw kolumn 7.1? Downmix do 5.1 z zachowaniem pełnej jakości DTS MA nie jest możliwy. Wybierz wtedy w menu filmu dźwięk LPCM (nadal bardzo dobra jakość, kilka mbit/s bitrate'u samego audio, działa nawet po optyku).
 
Ostatnia edycja:

omnidruk

New member
Uff ! Zgadza się . Zadziałało! DTS-HDMA 7.1. działa i przesyła się do AV ale dopiero jak się wyłączy w ustawieniach PS3, DTS-5.1. Wtedy automatycznie przełączył się na 7.1. przy puszczeniu BR z DTS-HDMA 7.1. Dzięki i szerokiego pasma.:grin:
 

Bambolo82

Banned
Życzę miłego seansu. Zazdroszczę Ci zestawu kolumn 7.1 :). Ja muszę się - na razie - zadowolić "tylko" 5.0 w LPCM jak zapuszczę jakiś BD.
 

Jericho

New member
Hehe, czyli źle zinterpretowałem info o upscalingu tego ampli;).
Dzięki Panowie info.
A co do ampli to też rozważałem/rozważam możliwość kupna yamahy663 i ostatnio pojawiła się jeszcze jedna opcja, a mianowicie HARMAN KARDON AVR 255 (macie może info na temat tego sprzętu, bo wizualnie przemawia do mnie i to bardzo :-D).
I jeszcze jedno pytanie (może i głupie, ale co tam;)): czy jest możliwość modyfikacji zestawu głośnikowego który wcześniej wymieniłem, tj. dokupienia dwóch głośniczków, co by z 5.1 zrobić 7.1. Nie widziałem systemu 7.1 z tymi głośnikami w sprzedaży i stąd moje pytanie.
Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
Yamaha 663, Onkyo 606 oraz HK 255 to znakomite, markowe amplitunery klasy "budżet". Są w 100% przystosowane do ery Bluray Disc (HDMI 1.3 z deep color, dekodery HD audio). Bez problemu napedzają średniej klasy kolumny 7.1, a Yamaha nawet potrafi obsłużyć dodatkowo tzw. 2 głośniki presence (czyli "dialogue lift" - odwzorowanie umiejscowienia dialogów w pionie na dużych ekranach LCD, plazma oraz ekranach projekcyjnych), nawet - uwaga - drugi subwoofer (!!!).

Dodatkowym - unikatowym w tym segmencie cenowym - plusem Yamahy jest też tzw. preout, czyli możliwość użycia przedwzmacniacza do uzyskania bardzo wysokiej, studyjnej jakości muzyki stereo. DSP oraz kierowanie polami dźwięku w zastosowaniach kinowych też Yamaha tradycyjnie ma najlepsze z tej trójki.

HK ma za to prześliczny design obudowy, a Onkyo znakomity, tłusty bas oraz więcej wejść HDMI niż konkurenci.

Wszystkie trzy modele mają znakomitą dynamikę dźwięku w kinie i grach wideo.

Przetworniki analogowo-cyfrowe Burr-brown oczywiście są, i to na każdy kanał po 192khz/24bit.

Co do rozbudowy kolumn HiFi z 5.1 do 7.1 poprzez dokupienie 2 głośników surround, to rzecz jasna nie ma problemu. Nie ma sprawy.
 
Ostatnia edycja:

Jericho

New member
Dzięki wielki za doradzenie i info, dopłacać do H/K ok 500 zł za tylko ładny wygląd, to drobna przesada (toż to dwa nowe głośniczki:D), yamaha rzeczywiście ma kilka fajnych "dodatków", ale chyba bardziej przemawia do mnie ten basik od Onkyo:).
I jeszcze jedna sprawa, czy jest sens zmiany kabli tych co dostanę w zestawie z głośnikami na nowe, a jeśli tak to jaką firmę polecasz (oczywiście w "normalnym" zakresie cenowym;)).
Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
Jericho napisał:
I jeszcze jedna sprawa, czy jest sens zmiany kabli tych co dostanę w zestawie z głośnikami na nowe, a jeśli tak to jaką firmę polecasz (oczywiście w "normalnym" zakresie cenowym;)).
Pozdrawiam
What??? Kable w zestawie kolumn??? Przecież kable kolumnowe kupuje się na metry osobno! Kto Ci nagadał takie rzeczy ??? Skąd producent czy też sprzedawca kolumn miałby wiedzieć ile ci metrów danego kabla potrzeba, i to do danego głośnika z zestawu ???

Polecam jakąkolwiek firmę, byle byś kupił dobrą grubość. Wystarczy z pojedynczą izolacja. Wez grubość 2.5 dla głośnika centralnego oraz frontów stereo. Dla głośników surround weź kabel o grubości 1.5.

Oczywiście - zanim pójdziesz do sklepu po kable kolumnowe - musisz sobie rozstawić amplituner oraz kolumny w Twoim pokoju i pomierzyć jakich Ci będzie potrzeba kawałków kabli (ile metrów ma mieć każdy kabel, o danej grubości do konkretnej kolumny).

Ceny w miarę dobrych kabli głośnikowych HiFi z klasy ekonomicznej:
1) kabel 2.5 - ok. 12-15 zł za metr
2) kabel 1.5 - ok. 7-8 za metr

Tyle kosztują w specjalistycznych sklepach audiofilskich oraz w supermarketach typu MM, kable marki HAMA.

Z moich własnych doświadczeń w budowie mojego HiFi wynika, że okablowanie zestawu 5.0 w pokoju o pow. 15 m kosztuje ok. 300 zł. Rzecz jasna okablowanie większego zestawu 7.1 w większym pomieszczeniu będzie kosztowało znacznie więcej pieniędzy.

No i potem trzeba kupić jeszcze kable do sprzętu grającego, czyli HDMI lub kable optyczne itd. Przy rozsądnym podejściu, to już jednak będzie kosztowało tylko kilkadziesiąt złotych (kabel 2m HDMI 1.3b można dostać za 20 zł).
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Budżetowy kabel 2,5mm^2 to koszt 5-7PLN, 4mm^2 jakieś 10-12PLN.
Co do równości - metr w jedną, czy drugą stronę nie robi róznicy (jeśli chodzi o opóźnienie, to klikanaście metrów różnicy na kablu ma mniejsze znaczenie niż przesunięcie głowy o centymetr przy słuchaniu, delikatnie zwiększa się opór - praktycznie nie do usłyszenia, chyba, że ktoś jest onanistą dźwiękowym, który nawet przewód sieciowy wymienia ignorując kikadziesiąt metrów zardzewiałego drutu w ścianie).

P.S.
Wielu producentów dodaje kable do zestawów. Zwykle tanie 0,75 (co nie jest polecane do mocniejszych kolumn) w długościach 3-4, 6 i 12m (albo coś koło tego).
 
Ostatnia edycja:

Jericho

New member
Witam, dzięki za radę, ampli już zmówione mam nadzieję, że w miarę szybko do mnie dotrze ;). Lekki "zgryz" miałem z głośnikami i zmieniłem opcję z HCS 416 (fronty jednak za duże na mój pokój - 16m2) na JBL 178. Mam nadzieję, że nie będę dużo stratny na tej zmianie. Pozdrawiam
 
Do góry