PS3 a dysk sieciowy

apes1

New member
Witam wszystkich!
Przymieżam się do zakupu ps3 i w zwiazku z tym mam pytanko.
W domowej sieci mam 2 laptopy i oczywiscie rotuter. wszystko smiga na wifi.
Do tego wszsytkiego chciałbym zakupic jakis NAS (myslalem cos takiego jak NSLU2 albo QNAP
TS-101 albo ...). Na ps3 chciałbym po sieci ogladac filmy, fotki i sluchac muzyki (oczywiście poza graniem :p). Poprostu uzywac plejaka jako takiego media center.
Ewentualnie mysle zrobić to w drugą strone. Podlaczyc dysk pod ps3 i ... no wlasnie czy na lapkach widizal bym zasoby z dysku podalczonego do konsolki? Wyczytalem, ze jest tez mozliwosc zainstalwoania linuxa na konsoli i czy tam wtedy udalo by sie ten dysk udostepnic?

Czy ktoś z podobnych rozwizan kożysta? Albo ma jakąs wiedze na ten temat? Może wiecie jaki NAS doradzic?

Dzięki za pomoc i pozdro!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sens to będzie miało jedynie wtedy jeśli kupisz urządzenie potrafiące streamować filmy zgodnie ze standardem DLNA.

Pozdrawiam,
 

L0p3z

New member
Niestety z tego co mi wiadomo konsola nie widzi nic poza dyskiem ktory posiada... chyba ze po instalacji Linux`a w PS3 ale tego juz nie wiem wiec niestety puki co tego nie zrobisz... chyba ze w nowym Soft 2.40 cos ciekawego wprowadza i bedzie mozna za posrednictwem sieci oteirac all w PS3
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przecież już od dawna można otwierać all w PS3 za pośrednictwem MediaServerów :mrgreen:

To jakbym miał niby filmy oglądać gdyby nie media servery?

Pozdrawiam,
 

L0p3z

New member
Nie no jesli chodzi o MC i zaposrednictwem Kompa to nie ma problemu, ale chodzilo mi jak by mial jakis dysk sieciowy i zniego, bo z samym dyskiem kaplica..
 
Do góry