Ps 3

nagdob

Member
Bez reklam
Myślę, że w dobrym miejscu umieściłem ten post, bo pytanie dotyczy odtwarzania filmów.
Włożyłem do PS 3 film nagrany przed kilku laty w jakości mpeg2 (DVD). Sprzęt automatycznie przestawił się na rozdzielczość 576p. Czyli rozumiem, że do tej rozdzielczości został zrobiony upscaling zwykłaego filmu DVD. Pytanie brzmi, czy można zwiększyć ten upscaling np. do 1080p. Teraz, jak czytam o parametrach BD różnych firm, to piszą, że upscaling jest do 1080p. Czy rzeczywiście tak jest w praktyce?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Skalowanie nie zostało zrobione, bo jest odwzorowanie 1:1. Oczywiście można skalować z PS3 do 1080p (w opcjach video), będzie lepiej niż 576, ale nadal daleko będzie do 1080p ze źródła HD (np. z BD) - żaden skaler nie doda brakujących szczegółów.
 

bluray

Banned
DVD = 576 linii
PS3 skaluje do 1080p. I robi to znakomicie w oparciu o specjalnie napisany dla PS3 algorytm. Wszystko masz w setupie i instrukcji.
Korzystaj z instrukcji w necie bo tylko tam masz uaktualnioną wersję po różnych i wielu updatach.

historia: http://www.xtremeps3.com/firmware-history/

Jest także upsamplowanie o czym prawie nikt nie wie:
http://pl.playstation.com/help-support/ps3/movies/detail/item124885/Chroma-Upsampling/

i jeszcze takie coć dla PAL 50 Hz:
http://pl.playstation.com/help-supp...539/50 Hz-Video-Output-(Wyjście-wideo-50 Hz)/

W efekcie PS3 gra materiał DVD o niebo lepiej niż róne drogie Denony i tym podobne wynajazki po kilka tyś zeta.
 

nagdob

Member
Bez reklam
pejotpe napisał:
Skalowanie nie zostało zrobione, bo jest odwzorowanie 1:1. Oczywiście można skalować z PS3 do 1080p (w opcjach video), będzie lepiej niż 576, ale nadal daleko będzie do 1080p ze źródła HD (np. z BD) - żaden skaler nie doda brakujących szczegółów.

Oczywiście, że nie chodzi mi o szczegóły i że obraz z płyty BD jest o niebo lepszy.
Kolega Bluray wyjaśnił to o co mi chodziło. Dzięki.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Ciekawy jestem jeszcze jak wygląda upsampling Panasonica, Samsunga czy LG. Jak ktoś ma porównanie to niech coś napisze.
Zapytam jeszcze o głośność PS3. Czy rzeczywiście po 1 godz. pracy huczy i czy w każdym przypadku tzn. jak jest przy oglądaniu samych filmów, a jak przy używaniu gier.
 
PS3 nie jest głośna.

Filmy i gry, jak to zwykle bywa, mają ścieżkę audio i video. Skoro użytkownik oczekuje wrażeń płynących m.in. ze ścieżki audio, prawdopodobnie amp nie powinien mieć w tym momencie włączonej funkcji mute. PS3 pracujące choćby na minimalnej słyszalnej przez odbiorcę głośności nie wytwarza dźwięków zagłuszających lub deformujących odtwarzane audio. Jeżeli ktoś planuje usytuowanie PS3 w pomieszczeniu służącym do spania to może słyszeć szumy z urządzenia, to normalne, pozostaje w permanentnym stand by.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
nagdob napisał:
Pytanie brzmi, czy można zwiększyć ten upscaling np. do 1080p.

Tak mozna, ale zeby PS3 skalowalo filmy DVD do 1080p musisz w opcjach konsoli wlaczyc ta funkcje. Wspomniana funkcje powinienes znalezc w ustawieniach Blu-Ray w konsoli... Co do glosnosci PS3...Kto ci nagadal takich glupot, ze "huczy"? Pewnie jakis fan xkloca, ale niewazne. Otoz oglaszam ci, ze PS3 podczas grania, ogladania filmow jest cichutka jak mysz po miotla!!! JEDYNE co slychac podczas grania to dysk twardy... ale wiatrak? Owszem kiedy ogladasz film w nocy i jest wszech obecna cisza to slychac go, bo to normalne, ale zapewniam cie, ze w dzien nawet nie zwrocisz na to uwagi...Kolejna glupota z tym, ze PS3 zaczyna "huczec" po kilku godzinach pracy...U mnie PS3 jest czasem wlaczone po 12-15 godzin i ciagle chodzi tak samo. Jesli natomist jakis kolega posiadajacy PS3 powiedzial ci, ze "huczy" to popros go o zrobienie fan testu, moze ma konsole zasmiecona w srodku a nawet nie wie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry