Przewod do subwofera

zawi01

New member
Mam takie pytanko,posiadam subwofer monitor audio rxw12 i podlaczony on jest przewodem cinch-cinch,czy po zastosowaniu przewodu cinch-2 x cinch,jakosc dzwieku sie zmieni czy nie bedzie zadnej roznicy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Raczej nie zmieni się, bo do suba idzie dźwięk monofoniczny więc podłączenie 2 końcówkami nic nie da.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Jezeli mamy wejscie LINE IN 2X RCA to lepiej jest podlaczyc 2RCA, nic nie tracimy a moze byc lepiej. Moj E150 w trybie LFE bierze sygnal z 1 RCA a w trybie normal chyba z 2 bo gra o wiele glosniej i mocniej ;)
 

ranczo

New member
Bez reklam
Zależy jaki masz złącze we wzmacniaczu
- jeżeli LFE to jeden przewód RCA i trójnik na końcu do suba na lewy i prawy kanał
- jeżeli STEREO z preampa to 2 x RCA
 

zawi01

New member
Dziekuje za odpowiedz:smile:chyba raczej dokupie ten drugi przewod,bo teraz sub jest podlaczony kabelkiem cinch-cinch.W amplitunerze sygnal do subwofera wychodzi tylko jednym cinchem.
 

ranczo

New member
Bez reklam
U mnie w GSW12 mam wejścia LFE (1xRCA) i STEREO (2xRCA).
Połączyłem wszystko z aplitunerem (AVR460) i słuchałem w różnych konfiguracjach.
W trybie STEREO miałem notorycznie za dużo basu. Nie mogłem poradzić sobie z ustawieniem parametrów pracy suba.
W trybie LFE wszystko sie uspokoiło sub włącza się wtedy kiedy trzeba i w odpowiedniej ilości. W tym trybie amplituner ma większą kontrolę nad subem.
Zostałem przy LFE.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W trybie jak to nazwales stereo zapewne dziala filtr w subie, ustawiasz go na max bo i tak sterujesz odcieciem w amplitunerze. Skoro miales za duzo basu to logiczne ze suba sie scisza i ew odcina nizej.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Whiplash
u mnie niestety jest odwrotnie, w trybie "stereo" mam pełny dostęp do ustawień (możliwości regulacji powalają na kolana - ja się poddałem) ale sub wzmacnia wtedy wszystko co mam we frontach.
Za to po LEF kontrolę nad subem przejmuje amplituner i całkiem dobrze mu to wychodzi.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie zgodze sie z toba o ile rozmawiamy o tym samym ;) Mianowicie Tryb LFE w subie powoduje ze Subwoofer ma wylaczony filtr i gra tym co dostaje z amplitunera, tryb line in/stereo/normal itd powoduje wlaczenie filtra w subie i mozliwosc regulacji odciecia. To ze sub gra sygnalem takze tym ktory jest zarezerwowany dla frontow wynika z faktu takiego ustawiania w amplitunerze czyli LFE+Main w HK nazywa sie to chyba LFE +L/R wtedy sub gra swoim kanalem plus basem z pozostalych kolumn ponizej odciecia i wzbogaconym o bas frontow ktore sa ustawione na large. Podlaczenie suba nie ma wplywu na jego odpowiednie ustawienie i zgranie z calym zestawem.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Whiplash
Chyba pobieżnie przeczytałeś mój tekst, właśnie tak napisałem jak Ty:
LFE - brak lub ograniczona ingerencja w ustawienia
STEREO - pełen dostęp do ustawień łącznie z korektorem

połączenie dla trybu :

LFE
amplituner LFE => sub LFE

STEREO
amplituner preout FR+FL => sub STEREO

Dlatego nie ma wpływu ustawienie w amplitunerze LFE +L/R w trybie stereo bo dotyczy ono tylko kanału LFE.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No tak tylko ze ja wczesniej pisalem ze mam podlaczony E150 w trybie Line in a nie jak teoretycznie powinno sie podlaczyc w trybie LFE ale mnijsza o to. A czy w HK zeby sub gral w trybie stereo sluchajac np plyt nie musi byc zaznaczona opcja LFE L/R ? bo w Denonie musi byc LFE + Main aby w stereo gral tez sub.
 

ranczo

New member
Bez reklam
W HK żeby sub grał w trybie stereo słuchając np płyt musi być zaznaczona opcja LFE L/R. Tylko że do muzyki nie używam suba, RX8 w połączeniu z HK AVR460 w trybie stereo dają tyle basu że muszę zatykać basreflex z tyłu kolumny.
Sub praktycznie tylko w kinie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja tez suba mam wylaczonego w stereo, w denonie jest taka fajna opcja ze dla stereo jest osobne ustawienie kolumn. AVR460 to kawal pieca wiec sie nie dziwie ze ma duzo basu, aczkolwiek u mnie 1910 z e80 tez daje ladnego kopa, szczegolnie ponizej -30dB :D:D:D
 

zawi01

New member
No i wszystko poustawiane tak jak nakazuje instrukcja obslugi ampla i suba,jeszcze tylko dokupic kabelek i mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.A jakiej firmy kabelek byscie mi polecili bo instrukcja mowi zeby uzywac kabelkow wysokiej jakosci:bober:
 
Do góry