Przesunięcie obrazu, jak poprawić ?

fireman82

New member
Witam

Mam pytanko, czy wie ktoś może jak ustawić/przesunąć obraz? i czy w ogóle da się to zrobić w menu serwisowym? Mam podłączony recorder n-ki i po ustawieniu w nim formatu telewizora (Panasonic TX-P42X20E) na 16:9, na każdym kanale przy lewej krawędzi matrycy jest czarny pas ale tylko z lewej strony. Oczywiście mogę włączyć funkcję overscan i wtedy obraz rozciąga się w pionie i poziomie ale trochę ucina z pozostałych stron. Może da się przesunąć obraz odrobinę w lewo??
 

krutza

New member
Regulacja położenia obrazu (napisał qwert):

Więc tak, po wejściu do menu serwisowego wciskasz 1x cyferkę "1", nastepnie cyfrę "4" :
pojawia się napis V-AMP 0 - głośnością rozszerzasz obraz w górę i w dół,
WCISKASZ JESZCZE RAZ CYF. "4 i jest

V-POS 0 i tu przyciskiem głośności przesuwasz obraz góra -dół

znów "4" dajesz na H-AMP i tu jest zwężenie albo rozszerzenie obrazu w poziomie (głosnością)

H-POS - przesuwanie obrazu w prawo albo lewo tym samym przyciskiem jak powyżej.

Każdą zmianę potwierdzamy OK
 

fireman82

New member
Regulacja położenia obrazu (napisał qwert):

Więc tak, po wejściu do menu serwisowego wciskasz 1x cyferkę "1", nastepnie cyfrę "4" :
pojawia się napis V-AMP 0 - głośnością rozszerzasz obraz w górę i w dół,
WCISKASZ JESZCZE RAZ CYF. "4 i jest

V-POS 0 i tu przyciskiem głośności przesuwasz obraz góra -dół

znów "4" dajesz na H-AMP i tu jest zwężenie albo rozszerzenie obrazu w poziomie (głosnością)

H-POS - przesuwanie obrazu w prawo albo lewo tym samym przyciskiem jak powyżej.

Każdą zmianę potwierdzamy OK

Czy można potem powrócić do ustawień takich jak przedtem? jakbym coś spaprał...

Ok, zrobiłem jak krutza napisał, wszystko poszło gładko i jednak można potem to cofnąć w razie czego.
Dzięki krutza.
 
Ostatnia edycja:

KwaK-0

New member
Ja się podłącze trochę pod post. Też ma m G30 i pytanie moje jest takie - czy w menu serwisowym można ustawić przesunięcie czasowe między audio a video ? A tak w ogóle może jest gdzieś opisane całe menu ?
 
Do góry