Przesunięcie ekranu

ziewal

New member
Witam wszystkich. Troche poszperałem ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem otóż mam n-ke, przesuną mi się obraz, nie wiem dokładnie iedy ale pare miesięcy temu, pierwsze zdjęcie przedstawia obraz przy zerowych ustawieniach




drugie zdjęcie przedstawia obraz po ustawieniu tak żeby było widac całe logo Discovery HD


Resetowałem n-ke i tv resetem z menu serwisowego i nic :/ ma ktoś jakis pomysł ?

Pozdrawiam
 

BoDeX

New member
Jeśli poprzez HDMI i zmiana ustawień w n-ce niczzego nie wnosi, a także
reset do ustawień fabrycznych w TV, to niestety - czeka Cię wizyta serwisanta . Zmiena sposobu wyświetlania na TV ( overscan ) także nic nie wnosi ... jednym słowem zgłupiała elektronika. A co się dzieje jeśli podasz mu TVN-HD w wersji 4:3 ? Są proporcje i czarne pachy po bokach ?
 

ziewal

New member
BoDeX napisał:
Jeśli poprzez HDMI i zmiana ustawień w n-ce niczzego nie wnosi, a także
reset do ustawień fabrycznych w TV, to niestety - czeka Cię wizyta serwisanta . Zmiena sposobu wyświetlania na TV ( overscan ) także nic nie wnosi ... jednym słowem zgłupiała elektronika. A co się dzieje jeśli podasz mu TVN-HD w wersji 4:3 ? Są proporcje i czarne pachy po bokach ?

wszystko jest ok po za tym kogo przycina mi tylko na kanale Discovery HD i Eurosport HD
 

bejzbol

New member
nie wiem jak w LG ale u mnie na philipsie wystarczyło się pobawić zmianami ustawień proporcji obrazu (na pilocie strzałki w lewo i prawo) ewentualnie w opcjach nbox-a sprawdź czy nie rozciąga Ci wszystkich kanałów łącznie z HD? ewentualnie zmiana rozdzielczości na tunerze bo jak tak nic z tego to nie mam więcej pomysłów :( a swoją drogą czy to aż tak Ci przeszkadza? w końcu proporcje są chyba w miare a ucina kilka milimetrów nieistotnego obrazu :)
 

ziewal

New member
bejzbol napisał:
nie wiem jak w LG ale u mnie na philipsie wystarczyło się pobawić zmianami ustawień proporcji obrazu (na pilocie strzałki w lewo i prawo) ewentualnie w opcjach nbox-a sprawdź czy nie rozciąga Ci wszystkich kanałów łącznie z HD? ewentualnie zmiana rozdzielczości na tunerze bo jak tak nic z tego to nie mam więcej pomysłów :( a swoją drogą czy to aż tak Ci przeszkadza? w końcu proporcje są chyba w miare a ucina kilka milimetrów nieistotnego obrazu :)

jestem szczegółowcem i przeszkadza mi po za tym może to byc również wada matrycy która może się powiększyć a gwarancji zostało mi jeszcze 5 miesięcy

P.S. w diagnostyce n-ki pokazało mi że wyświetlana rozdzielczość to 1920x1080 50Hz interlaced a mój telewizor ma max rozdzielczość 1360x768 może tu jest problem ale jak to zmienić
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
a więc tak jeśli na innych programach nie "wypływających" z dekodera N jest w porządku to TV bym nie podejrzewał, no chba że masz obraz w TV za bardzo rozciągnięty i przesunięty, chociaż menu wydaje się być na środku

być może w dekoderze jakiś pozycjoner zaszwankował po resecie i teraz wyświetla źle obraz lub ... kabel

zawsze możesz jeszcze wyłączyć w dekoderze powiększanie lub poszerzanie obrazu i usrawić go na normal (zapewne wyświetli ci się w małym okienku na ekranie) i wtedy sprawdzić czy obraz będzie przesynięty, równiez chodząć w menu lub EPG zobaczysz czy obraz leży równomiernie na ekranie czy nie
 
Ostatnia edycja:

ziewal

New member
J-B napisał:
a więc tak jeśli na innych programach nie "wypływających" z dekodera N jest w porządku to TV bym nie podejrzewał, no chba że masz obraz w TV za bardzo rozciągnięty i przesunięty, chociaż menu wydaje się być na środku

być może w dekoderze jakiś pozycjoner zaszwankował po resecie i teraz wyświetla źle obraz lub ... kabel

zawsze możesz jeszcze wyłączyć w dekoderze powiększanie lub poszerzanie obrazu i usrawić go na normal (zapewne wyświetli ci się w małym okienku na ekranie) i wtedy sprawdzić czy obraz będzie przesynięty, równiez chodząć w menu lub EPG zobaczysz czy obraz leży równomiernie na ekranie czy nie

próbowałem wszystkich ustawień ale logo dalej ucięte rece opadaja nie wiem w czym problem jeszcze spróbuje podmienić dekoder od kumpla
 

bejzbol

New member
Mój TV też ma maksymalną rozdzielczość 1360x768 a ustawione mam na 1080i i żadnych takich problemów nie mam więc to raczej nie to :( ewentualnie spróbuj restart dekodera i przywrócenie ustawień fabrycznych i może to coś da
 

bejzbol

New member
Może problem się pojawił po wgraniu tego jakże cudownego nowego softu do nboxów :/ ja już więcej pomysłów nie mam ale faktycznie najlepiej pożycz enboxa od kolegi i sprawdź czy też będzie taki problem bo jeśli tak to Twój enbox do serwisu :) powodzenia
 

Bartos81

Member
Bez reklam
ponoć dzisiaj wyszedł nowy soft do dekoderów N, na niektórych forach pisza że zaktualizował się im dekoder. Z nowinek to tyle że obraz nie zacina ale za to VoD muli
 
Do góry