Przesiadka z "kultowego" modelu H6400 na coś nowszego - 3500zł

Piotr0091

New member
Witam serdecznie.
Kultowego napisałem w cudzysłowie, ponieważ kultowy to on już nie jest :p
aczkolwiek nadal jest w porządku ;) ale skoro mam go już 3lata to mógłbym go zmienić.


Pytania:


1. Czy jeżeli ocenialibyście tylko jakość obrazu to warto zmieniać aktualny telewizor na coś nowego również ledowego do 3500zł?
Wiem, że oledy są lepsze, ale z tego co czytam za tą cenę nic rozsądnego się nie kupi więc muszę zostać przy ledzie.

2. Brakuje mi odtwarzania w tym Samsungu h6400 filmów w 4k.
(chodzi mi o odtworzenie filmu 4k z dysku usb


W ogóle czy nowy telewizor udźwignie obraz w 4k w pełnej jakości z dysku przenośnego?
Czy to nierealne? a może wystarczy dokupić jakiegoś smart boxa 4k, który to ogarnie w połączeniu z h6400?


3.Tylko czy wtedy jeśli ja mam max full hd, a box ma 4k, film w 4k to nie będzie się to gryzło w jakiś sposób i czy w ogóle odczuję różnicę w jakości obrazu? (50" cali) film 4k z boxa vs fullhd z usb



4. Czy w nowych lcdkach clouding się coś poprawił czy to sprawa losowa, zależna od egzemplarzu?


5. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No faktycznie to był dobry model.

1. Warto - technologia się zmieniła na lepsze.
2. Nowe będą odtwarzać.
3. 4K to 4K
4. Zależy od modelu.

Z bardzo dobrych modeli masz :
TCL 5X2 za 3499 zł
Philips 55PUS8303 za 3699 zł
Samsung 55Nu8042 za 3499 zł
TCL 55DC760 za 2999 zł
Sharp 60UI 93 za 3299 zł + Soundbar gratis.



Jaką masz odległość od ekranu ?
 

Piotr0091

New member
1.
@Kiki, a może chciałbyś go kupić ode mnie :p?
dałem za niego 2lata temu ~2800prawie

jaka byłaby rozsądna cena za niego?
Na allegro jest tylko jeden taki za 1650 z gwarancją 3mc.

2. Trochę to moje pytanie było głupie, bo w sumie zwiększylem kwotę.
Co jeśli dziś dałbym 2800zł za telewizor, też bym odczuł różnicę?
Wiadomo 4k to lepsza jakość i film z usb 4k vs 1080p no to pewnie przepaść, a np. jak włączyłbym canal+ czy inny kanał z filmami, który nie ma 4k to naprawdę widać jakąś różnicę?

(wiadomo Kiki, ty byś na pewno zauważyl od razu, jako fachowiec i człowiek, który w tym siedzi ale pytam o takiego przeciętnego użytkownika, co sądzisz? bez mydlenia oczu poproszę :p
 

barburian

New member
Bez reklam
Obawiam się że żaden z proponowanych TV przez KIKI-ego nie będzie miał lepszego obrazu od H6400, H6400 będzie tez miał lepszą czerń i lepszy kontrast. Jak chcesz poczuć różnicę poczekaj i dozbieraj kasy 5500zł do OLEDA 55 cali
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Weź od kikiego nu8042. Ja też przesiadałem się z 48H6400 i wybór padł na 55MU7052. Wiadomo że słabsze kanały hd mogą wyglądać ciut gorzej, natomiast gdy odpalisz kilka materiałów 4k hdr to nie będziesz rozpaczał za hd, które i tak jest dobrze skalowane. Przy zabawie local dimmingiem czerń jest porównywalna z H6400.
 

Piotr0091

New member
Obawiam się że żaden z proponowanych TV przez KIKI-ego nie będzie miał lepszego obrazu od H6400, H6400 będzie tez miał lepszą czerń i lepszy kontrast. Jak chcesz poczuć różnicę poczekaj i dozbieraj kasy 5500zł do OLEDA 55 cali
Zaciekawiłeś mnie

czyli wg. Ciebie nie warto zmieniać telewizora z leda na led w tej cenie?

Wiadomo, że w 4k film będzie fajniejszy i to się odczuje, no ale jak mam poza tym nie mieć żadnych plusów, a wydać 3500zł to jednak wolałbym chyba zainwestować w
(i tutaj przydałaby się wasza pomoc, może w jakiegoś boxa) ?

Da radę podpiąć box, który odtworzy w 4k film, płynnie?
Mimo, że nie mam 4k powinno poprawić jakość, ale to box zeskaluje go 1080p czy jak?
warto się w to w ogóle bawić? czy zostaje mi tylko 1080p lub nowy TV
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Obawiam się że żaden z proponowanych TV przez KIKI-ego nie będzie miał lepszego obrazu od H6400, H6400 będzie tez miał lepszą czerń i lepszy kontrast. Jak chcesz poczuć różnicę poczekaj i dozbieraj kasy 5500zł do OLEDA 55 cali

??
Jaja sobie robisz

Chyba kazdy z wymienionych przez kikiego jest lepszy i to nie ta liga. Nie wiem skad masz taka opinie ze nie bedzie roznicy.

Mam h6400 w sypialni a TCL c75 w salonie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przeanalizowałem:
TCL 5X2 za 3499 zł
Philips 55PUS8303 za 3699 zł
Samsung 55Nu8042 za 3499 zł
TCL 55DC760 za 2999 zł
Sharp 60UI 93 za 3299 zł + Soundbar gratis.
I też uważam, że każdy zagra lepiej od Samsunga.
 
Do góry