Przepalona lampa (epson tw3200) - co robić?

rafalopatika

New member
Witam,
Po 4,5 roku i 2890h pracy (głównie tryb "kino") lampa padła. 3 dni działa tak, że nie ledwo co było widać a wczoraj już totalny klops - nawet się nie uruchomił projektor.

Mam zatem pytania

1) czy to już był termin na wypalenie się lampy? (trochę mnie to zaskoczyło, liczyłem, że podziała z 10 lat :) tzn prawdę mówiąc nie miałem świadomości takiego cyklu życia tej części)
2) znalazłem jakieś zamienniki za 500 zł a oryginał za 1700 - co lepiej kupić? Jak wygląda sprawa w projektorach czy lepiej po taniości i za rok/dwa lata mieć znowu kwas czy może jednak zainwestować w oryginał? A może zamienniki są równie dobre? 1700 to spora kasa :(

Dzięki za dobre rady
 

rafalopatika

New member
Projektor kosztował 4200 zł, są jakieś nowsze/lepsze alternatywy za 2000 zł ? ten jest strasznie duży i z chęcią bym go zmienił ale swego czasu i po kilku latach sprawdzałem i był najlepszy - gra u mnie z ok 4 m, pod sufitem, ekran 110 cali, jest na wprost.



a za ile ten zamiennik? to EH-TW3200 ELPLP49? V13H010L? na ile godzin starcza?

Czy zamiennik można samemu zmienić czy trzeba do jakiegoś specjalistycznego serwisu oddawać?
 

rafalopatika

New member
Dzięki
kod to ELPLP49 , ceny super tylko czekać 60 dni na dostawę to ja nie wytrzymam. Chyba, że macie inne doświadczenia jeśli chodzi o czas dostawy z Chin.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Poszukaj na ebayu. Ja kiedys kupilem taka lampe za 25q z UK przyszla w tydzien.
Sorry sprawdzilem wlasnie, to byo rok temu i troche pokrecilem nie na Ebay a amazon.co.uk 25q .plus przesylka, razem wyszlo 30 funtow. Ale na ebay to wlasciwe miejace zeby sorawdzic.
Co lampa byla warta, tego nie potrafie powiedziec bo jej nie uzywalem.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dostaw z Alliexpress nie ma się co obawiać, 60 dni to max w programie ochronnym. Zamawiałem już kilka rzeczy i realnie czas mieścił się w przedziale 2-5 tygodni.
 
Do góry