Przejście z plazmy (Panasonic TX-42S10) na LED 3D - jak z jakością obrazu?

smog

New member
Obejrzałem sobie u kumpla jego nowe LG z 3D pasywnym. Fajne wrażenie, fajne funkcje. Obraz niby żyleta, ale brakowało mi zróżnicowania w cieniach i drażniła widoczna momentami kompresja.

Pomyślałem o zmianie plazmy Panasonic TX-42S10 na jakiś lepszy LED 3D.

Musi być pasywne. Aktywnego moja głowa nie trawi.

budżet to ok. 4000 zł.

Poczytałem forum i rozważam nowy model Philipsa 47PFL6907.

Co zyskam
- większy TV
- 3D
- Ambilight
- funkcje sieciowe (choć to mniej ważne bo mam Nkę i komp podłączony do TV)

Co stracę?

Tu leży moja obawa. 4 lata temu, kupując Panasonica były zdecydowanym zwolennikiem plazm (wiem jakie są różnice). Widzę, że technika jednak idzie do przodu i nowe LCD już tak bardzo mnie nie drażnią.

Czy jednak poszyły aż tak do przodu?
Boję się rozczarowania. Co mi po bajerach jak sam obraz będzie ble...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
zawsze jest obawa, ja bym miał też obawę zamierzając się na plazmę czy bym się nie rozczarował hehe, powiem tak może bi bym się za bardzo nie rozczarował, ale jednak więcej rzeczy mnie drażni w plazmie, a kogoś znacznie więcej w ledzie hehe:)
 

digitalus

Banned
Jesli masz plazme to najlepiej kupic kolejny telewizor plazmowy
Obraz w telewizorze lcd nigdy mi sie nie podobal .W sklepie lcd robi dobre wrazenie na masowych klientach . W domu plazma prezntuje sie znacznie lepiej.Nizej porownanie lcd i plazmy
First Review: 2012 Panasonic VIERA TC-P50ST50 Plasma HDTV - Discussion Thread - Page 11 - Home Theater Forum and Systems - HomeTheaterShack.com
wybieram telewizor po prawej stronie zdjecia:)
ST50DT50-8.jpg
 

smog

New member
No właśnie. W tym tkwią moje obawy, bo od razu widzę braki szczegółów w jasnych i ciemnych miejscach na LCD.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no widzisz musisz ocenić co wolisz bo mi znacznie lepiej odpowiada tv po lewej, dla mnie to na nim widać więcej szczegółów:) no i jeszcze kwestia kalibracji:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no widzisz roman jedne oko woli plazmę drugie leda i tyle, kwestia własnych preferencji, i już tak się nie rozjuszaj bo zaraz trącisz fanboizmem i inni za pewne tak samo hehe:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Aparat inaczej interpretuje obie jasności. Najlepiej samemu ocenić na własne oczy.
 

smog

New member
No to już wiem, że przez 4 lata rewolucja nie nastąpiła i technologie aż tak do siebie się nie zbliżyły, jak mi się wydawało.

Sam będę musiał ocenić no i jeszcze raz przyjrzeć się 3d aktywnemu, bo wtedy mógłbym mieć plazmę.
 
Do góry